Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2020

1.      W Niedzielę Zmartwychwstania Chrystusa w imieniu swoim, ks. Grzegorza, Diakona Michała, kleryka  Pawła pragnę złożyć Wszystkim wielkanocne życzenia: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja! Niech ta prawda wybrzmi w naszych uszach, sercach, niech przeniknie do głębi nasze życie. Wobec faktu zmartwychwstania Chrystusa niech pierzchną wokół nas wszystkie lęki. Prawda o prawdziwym życiu niech napełni nas szczęściem. Wierzymy w to mocno, że Chrystus wyprowadzi z tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji prawdziwe dobro, że doprowadzi nas do wiary w Niego i zaufania we wszystkim. Oby ten moment powszechnego oczyszczenia świata skruszył nasze twarde serca i otworzy je na Miłość Chrystusa, która wszystko zwycięża. Zmartwychwstały Chrystus niech odwali kamienie naszych grobów i obudzi do prawdziwego życia. „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś. Blaskiem jaśnieje noc. Nie umrę nie, lecz będę żył. Bóg okazał swą moc!”

2.      Zapraszamy Naszych Parafian do oglądania transmisji z naszego kościoła Celebracji Wielkiego Tygodnia przez internet na kanale You Tube wpisując w wyszukiwarkę You Tube „parafia Działoszyce”:

·         Poniedziałek Wielkanocny godz. 10.00

·         Niedziela Miłosierdzia Bożego godz. 10.00

3.      Zachęcamy do nawiedzania naszej świątyni w ciągu tygodnia. Kościół jest otwarty codziennie. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy przed Cudownym Obrazem Pani Działoszyckiej i Królowej Różańca Świętego. Codziennie (oprócz niedziel i świąt) w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej od godz. 15.00 do godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy śpiewem suplikacji. Zapraszamy do indywidualnej Adoracji Jezusa obecnego pośród nas.

4.      Do odwołania zawieszone są spotkania grupy AA.

5.      Dziękujemy za składane ofiary na remont organów oraz zegar: anonimowo z ul. Krakowskiej 1000 zł, z ul. Pińczowskiej 100 zł, z Jakubowic 300 zł, z Pierocic 200 zł, z Jazdowic 100, Kołpakowie z ul. Zakościelnej 200 zł, Julianna Słowik 100 zł, z ul. Garbarskiej 500 zł;

6.      Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: ze Szczotkowic 200 zł, z Wymysłowa 140 zł, z ul. Piłsudskiego 150 zł, z ul. Zakościelnej 260 zł, z ul. Szkolnej 100 zł, z ul. Stawisko 80 zł,

7.      Jubilatom, solenizantom, przybyłym na święta Gościom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.