Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2023

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2023

 

1.     Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. Msze Święte: 9.00, 12.00, 17.00.

2.     Jeszcze dziś poświęcenie pól z Mszą świętą o urodzaje o godz. 14.00 w Jazdowicach. 

3.     Za tydzień w środę o godz. 18.00 procesja różańcowa w Słupowie.

Również w środę, od godz. 8.00 – ze względu na sobotnią pielgrzymkę dzieci pierwszokomunijnych – nawiedzimy chorych i starszych z sakramentami świętymi.

4.     W tym tygodniu pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek na godz. 16.00 wraz z Apostolatem Margaretka zapraszamy na modlitewne czuwanie w intencji kapłanów i powołań. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed Mszami Świętymi.

5.     Kończy się miesiąc maj i jego nabożeństwa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – w dni powszednie 16.40, w niedziele i uroczystości 15.25.

6.     Dziękujemy za dar ołtarza – obrusy i 500 zł na potrzeby kościoła – rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.

7.     Najbliższa niedziela to nasze wspólne święto – odpust parafialny. Słowo Boże tego dnia wygłosi i sumie odpustowej przewodniczył będzie – ks. Arkadiusz Pasoń – wikariusz parafii p/w św. Brata Alberta w Busku Zdroju, a wiele lat temu mój uczeń. Zapraszamy: Koła Gospodyń Wiejskich, Druhów Strażaków, dzieci pierwszokomunijne w strojach do sypania kwiatów, kapelę, ministrantów, wszystkich parafian oraz gości. Niech dzień wychwalania Trójcy Świętej będzie dniem zwyciężania dobra, którym jest Trójjedyny Bóg.

8.     Bardzo dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. W najbliższy piątek na godz. 18.30 zapraszamy mieszkańców Pierocic z domów od nr 1-19.

9.     Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Andrzej Sutor – kawaler, parafia tutejsza; Dominka Walka – panna, parafia Gołcza. Zapowiedź I.

10.  Prosimy o kontakt osoby dotychczas zaangażowane w przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało” w celu ustalenia szczegółów.

11.  Kup Kremówkę naszej scholii wakacyjną objazdówkę. Kupisz ciasteczko – nasz dzieci odpoczną deczko.

12.  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa i zdrowia.