Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2022

1.      Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest wielką szansą dla nas zgromadzonych w naszym parafialnym Wieczerniku. Ufamy, że i na nas zstąpi Duch Święty w postaci ognistych płomieni i odmieni oblicze działoszyckiej ziemi. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. Msze Święte o 7:00, 9:00 i 17:00.

2.      Dzisiaj ofiarami do puszek wesprzemy Fundusz Budowlany Diecezji Kieleckiej. Fundusz ten wspiera parafie, które budują kościoły.

3.      Gratulujemy wspólnego śpiewania ku czci Matki Najświętszej przez Koła Gospodyń Wiejskich i inne zespoły na zakończenie naszych majówek. Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury za organizację oraz przygotowanie prezentów.

4.      Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie o 16:40, natomiast w niedzielę i uroczystości o 15:25.

5.      Dziękujemy za udział w procesjach różańcowych w intencji naszej parafii, szczególnie osób, których brakuje w niedzielę na Mszy Świętej. W ten sposób daliśmy piękne świadectwo odpowiedzialności za siebie nawzajem. Powrócimy do tej praktyki we wrześniu.

6.      W przyszłą niedzielę nasz odpust parafialny. Msze święte o 8:00, 10:00, 12:00 i 16:00. Chcemy schronić się pod płaszczem wszechmocnej opieki Trójcy Przenajświętszej. Słowo Boże będzie głosił oraz przewodniczył odpustowej Sumie Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach ks. Profesor Paweł Tambor. Zapraszamy do udziału w procesji Koła Gospodyń Wiejskich i prosimy o niesienie feretronów, Druhów Strażaków do niesienia baldachimu, chorągwi i trzymania porządku w czasie procesji, Dzieci do sypania kwiatów, naszą Kapelę do wspólnego uwielbienia Trójjedynego Boga.

7.      W środę 8 czerwca Szkoła Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Działoszycach będzie świętować Srebrny Jubileusz nadania imienia. Zapraszamy do udziału w dziękczynnej Mszy Świętej o godz. 11.00 w naszym kościele Władze Samorządowe, Dyrekcje, Nauczycieli, Pracowników Szkoły, Zaproszonych Gości, Uczniów, Absolwentów oraz Mieszkańców Miasta i Gminy Działoszyce. 

8.      W piątek 10 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy osoby chętne do segregacji śmieci na naszym cmentarzu.

9.      W sobotę 11 czerwca o godz. 9.00 spotkanie organizacyjne Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

10.   Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła: anonimowo z Jakubowic 200 zł, z ul. Piłsudskiego 300 zł. Dziękujemy za ofiarę na wywóz śmieci z naszego cmentarza ze Słupowa 400 zł, z ul. Kościuszki 270 zł.

11.   Dziękujemy mieszkańcom ulic Skalbmierskiej, Głowackiego i Kościuszki za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiarę na kwiaty z ul. Kościuszki 280 zł, z ulic Skalbmierskiej i Głowackiego 290 zł. W najbliższy piątek o godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Chmielowa od Rodziny Skórów do Rodziny Wnęków.

12.   W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

ü  w poniedziałek 6 czerwca święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt

ü  w środę 8 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Jadwigi Królowej

ü  w czwartek 9 czerwca święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

ü  w sobotę 11 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Barnaby, Apostoła

13.   Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia