Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2021


1.      Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Otwartym umysłem i sercem przyjmujemy Ducha Świętego. Potrzebujemy Jego siedmiorakich darów, by wyrwać się z matni lęków i obaw. Chcemy żyć owocami Ducha Świętego dając z siebie wszystko i czerpiąc z życia radość. Dziękujemy z całego serca przedstawicielom Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach za wspólne uwielbienie Trójcy Przenajświętszej. Dziękujemy za świadectwo życia wiarą i kroczenia za Jezusem w codzienności.

2.      Ponawiamy zaproszenie na dzisiejszą majówkę o godz. 15.00.

3.      Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Zgodnie z tradycją naszych przodków świętujemy. Msze Święte w porządku świątecznym o 8.00, 10.00 i 17.00.

4.      Wczoraj piętnaścioro Dzieci naszej parafii przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Życzymy im częstego jednoczenia się z Jezusem Eucharystycznym, by nigdy nie zabrakło im siły żyć Ewangelią dającą prawdziwe szczęście. Zapraszamy na Biały Tydzień – tydzień spotkań z Panem Jezusem w Komunii Świętej – codziennie o godz. 17.00.

5.      W sobotę o godz. 17.00 przywitamy w naszej świątyni obraz św. Józefa, który będzie wśród nas gościł przez cały tydzień. Popołudniowa Msza Święta będzie sprawowana z formularza o św. Józefie. Po Mszy Świętej będziemy modlić się Litanią do św. Józefa. Codziennie od soboty do piątku włącznie o godz. 20.30 zapraszamy na czuwanie przed obrazem św. Józefa zakończone Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy również na indywidualną modlitwę przed obrazem. Kościół będzie otwarty codziennie od godz. 6.30 do 21.00.

6.      W przyszłą niedzielę nasz odpust parafialny. Chcemy schronić się w tym dniu pod płaszczem wszechmocnej opieki Trójcy Przenajświętszej. Wyśpiewamy wspólnie pieśń uwielbienia: za Jubileusz 800 – lecia powstania Kościoła w Działoszycach, za 60 lat posługi kapłańskiej ks. Władysława Stępnia, za 100 lat życia Pani Bronisławy Mamczyńskiej. Suma odpustowa o godz. 11.30. Będzie jej przewodniczył nasz Jubilat ks. Władysław Stępień, a homilię wygłosi ks. dr Marcin Rokita, Ekonom naszej diecezji. Bezpośrednio po Sumie zapraszamy do wysłuchania Koncertu Organowego w wykonaniu Pana Antoniego Pokory. Zapraszamy do udziału w procesji Koła Gospodyń Wiejskich i prosimy o niesienie feretronów, Druhów Strażaków do niesienia baldachimu, chorągwi i trzymania porządku w czasie procesji, Dzieci do sypania kwiatów, naszą Kapelę do wspólnego uwielbienia Trójjedynego Boga.

7.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła: anonimowo z Dziekanowic 400 zł, z Chałupek 200 zł. Dziękujemy za składkę na wywóz śmieci z naszego cmentarza: z Jakubowic 1237 zł, z Niewiatrowic 380 zł.  

8.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach osoby, które pragną, by ich życie powróciło na szczęśliwe tory codzienności. Grupa AA jest ogromną szansą i nadzieją.

9.      Dziękujemy Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za wspaniałe przygotowanie kościoła na Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej oraz za dar ołtarza, którym są nowe mikrofony na ołtarz i na ambonę. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców Jakubowic pod Łabędziem i Ksawerowa.

10.  Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.