Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wszystkich Świętych 2020

1.      Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych, tych znanych i wspominanych w kalendarzu liturgicznym, ale również tych których imiona zapisane są w niebie. To nasi Rodzice, Dziadkowie, Dzieci, Duszpasterze, Nauczyciele, Przyjaciele. Ludzie znani i mniej znani. Święci. Prośmy tych, którzy radują się oglądaniem Boga twarzą w twarz, by za nami orędowali, by wyprosili oddalenie od nas czasu próby, a może najpierw łaskę naszego nawrócenia, byśmy spojrzeli na siebie z miłością.

2.      Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się za tych, którzy przeszli już przez granicę śmierci i potrzebują naszego wsparcia. Mamy również nadzieję, że jeśli pomożemy komuś przejść z czyśćca do nieba, to będziemy mieli w takiej osobie potężnego orędownika. Zachęcamy do modlitwy, ale również do zyskiwania odpustów za naszych bliskich zmarłych (odpust to darowanie kar za popełnione grzechy). Msze Święte w Dzień Zaduszny o 8.00, 10.00 i 17.00 (w kościele). O godz. 16.30 Różaniec za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych. Nie będzie procesji na cmentarz.

3.      Od jutra do soboty włącznie o godz. 16.30 Modlitwa Różańcowa z wypominkami jednorazowymi za zmarłych. Włączamy się również w ten sposób w ogólnopolską akcję „Różaniec do granic nieba”. W czasie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych możemy zyskać odpust zupełny dla jednego zmarłego. Nie prześpijmy danego nam czasu łaski.

4.      W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W sobotę 7 listopada od godz. 8.30 odwiedzimy Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną – tylko na wyraźną prośbę. Prosimy o informację osobiście w zakrystii bądź telefonicznie.

5.      Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła i utwardzenie alei na naszym cmentarzu.

6.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

7.      Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Jazdowic oraz za ofiarę na kwiaty 230 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Jastrzębnik i Wymysłowa. 

8.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

v  w środę 4 listopada wspomnienie obowiązkowe św. Karola Boromeusza

9.      Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.