Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 2021

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny  2021

 

1.      W całym Kościele przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Bukiety ziół, kwiatów i owoców, które przynosimy są obrazem cnót Matki Bożej. Prosimy dzisiaj Maryję, by i nasze życie uczyniła pięknym. Chcemy dzisiaj wraz z Rolnikami podziękować Panu Bogu przez Matkę Najświętszą za to co udało się do tej pory z pola zebrać i prosić o słoneczne dni, byśmy mogli zebrać to co jeszcze pozostało. Obserwując w mediach wydarzenia na świecie naprawdę mamy za co dziękować.

2.      Dziękuję z całego serca Duchowym Pielgrzymom 40 Pieszej Kieleckiej Pielgrzymki na Jasną Górę za codzienne czuwanie na modlitwie apelowej oraz za świadectwo Waszej odważnej wiary. Dziękuję Naszemu Miasteczku oraz Pani Ani za oprawę muzyczną naszych spotkań.

3.      W sobotę 28 sierpnia organizujemy pielgrzymkę rowerową do Zielenic. W pielgrzymkę angażuje się również Nasze Miasteczko realizując doroczny rajd rowerowy. Zapraszamy do udziału ministrantów, Krąg Biblijny i wszystkich, którzy chcą pielgrzymować do Matki Bożej Zielenieckiej. Zapisy chętnych przyjmujemy do przyszłej niedzieli.

4.      W najbliższy piątek 20 sierpnia o godz. 18.30 wyjazd Margaretek na spotkanie modlitewne do Imbramowic.

5.      Od jutra zaczynamy remont mieszkania dla księdza wikariusza.

6.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. We wtorki od godz. 15.00 do 17.00 w Domu Kultury w Działoszycach można spotkać się z terapeutą do spraw uzależnień. Zachęcam do rozmów nie tylko osoby chore, ale również współmałżonków i dzieci. Wszystko po to, by wiedzieć co robić, gdy druga osoba pije, jak jej pomóc.

7.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z Wymysłowa 100 zł, Z Jakubowic 1000 zł, z Pierocic 200 zł, Janina Wąsik z Pierocic 100 zł, Państwo Miszczykowie z ul. Zakościelnej 400 zł.

8.      Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Słupowa oraz ofiarę na kwiaty 210 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Szczotkowic.

9.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  we wtorek 17 sierpnia wspomnienie obowiązkowe św. Jacka, prezbitera

v  w piątek 20 sierpnia wspomnienie obowiązkowe św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

v  w sobotę 21 sierpnia wspomnienie obowiązkowe św. Piusa, papieża

10.  Jubilatom, solenizantom, przybyłym na wakacje Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.