Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2022

 

1.      Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego orientuje nasze życie na niebo, na szczęśliwą wieczność w Bożym Królestwie. Jeśli chcemy nieba dla siebie i dla swoich bliskich to już dziś powinniśmy żyć Ewangelią. Dzisiaj składamy Panu Bogu dziękczynienie w rocznicę Pierwszej Komunii dzieci klasy IV. Niech ta uroczystość stanie się motywacją do częstszej Komunii Świętej.

2.      W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek wesprzemy Fundusz Budowlany Diecezji Kieleckiej. Fundusz ten wspiera parafie, które budują kościoły.

3.      Wczoraj odbyła się dziękczynna pielgrzymka do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Niech piękne i święte życie bł. Karoliny oraz jej męczeństwo będzie zaproszeniem i zachętą do życia miłością na co dzień.

4.      We wtorek 31 maja po Mszy Świętej wieczornej ostatnia majówka z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich i innych zespołów. Serdecznie zapraszamy.

5.      Kończy się maj. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy uczestniczyli systematycznie w nabożeństwach ku czci naszej Matki Maryi. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie o 16:40, natomiast w niedzielę i uroczystości o 15:25.

6.      W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na godz. 16:00 zapraszamy Apostolat Margaretka na modlitewne czuwanie w intencji kapłanów i powołań kapłańskich. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 3 czerwca od godz. 8:00.

7.      Procesja Różańcowa w najbliższą środę o godz. 18:00 w Wymysłowie. Wyruszymy od początku Wymysłowa od strony Jakubowic i pójdziemy do końca miejscowości. Zapraszamy Mieszkańców Wymysłowa oraz Parafian do modlitwy za siebie nawzajem. 

8.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła: anonimowo z Bronocic 150 zł, z ul. Pińczowskiej 200 zł.

9.      Dziękujemy Rodzicom dzieci świętujących rocznicę Pierwszej Komunii Świętej za posprzątanie naszej świątyni. W najbliższy piątek o godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców ulic Skalbmierskiej, Głowackiego i Kościuszki.

10.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

ü  we wtorek 31 maja święto Nawiedzenia NMP – koronacja obrazu Matki Bożej w Stradowie

ü  w środę 1 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Justyna, męczennika – Dzień Dziecka

ü  w piątek 3 czerwca wspomnienie obowiązkowe świętych Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników

11.  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia