Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2021

 

1.      Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego kieruje nasze pragnienia ku niebu, ku szczęściu wiecznemu. Są już tam pewnie nasi bliscy, którzy uprzedzili nas w pielgrzymce wiary. Czasem mam takie wrażenie, że przeraża nas ta rzeczywistość, a przecież powinna być źródłem nadziei i radości. Chyba zbyt dobrze nam tu na ziemi, skoro nie pragniemy niczego doskonalszego. Trzeba więc nasze pragnienia przewartościować. Zaprosić do naszego wnętrza Ducha Świętego, by je uświęcił i otworzył na wieczną prawdę.

2.      W sobotę 22 maja o godz. 12.00 piętnaścioro Dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Otoczmy Dzieci, ich Rodziców serdeczną modlitwą.

3.      W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Wyższe Seminarium Duchowne. Modlitwą i ofiarą chcemy udzielić wsparcia sercu diecezji, jakim jest seminarium.

4.      Przypominamy, że Druhowie i Druhny Strażacy z Chmielowa świętują dzisiaj jubileusz 90 – lecia powstania OSP. Składamy im serdeczne gratulacje i polecamy wstawiennictwu św. Floriana.

5.      Wiemy, że w wielu miejscach przy figurach są odprawiane nabożeństwa majowe, ale niestety nie wszędzie. I tu w kościele jakoś ubogo we frekwencje. Dzieci i młodzieży nie ma. Bardzo się tym niepokoimy i ponawiamy zaproszenie. Nabożeństwo majowe tu w kościele od poniedziałku do piątku o 16.40, w sobotę z Modlitwą Różańcową o 16.30, w niedzielę o 15.20.  

6.      W przyszłą niedzielę o godz. 15. 00 na placu kościelnym przy figurze Matki Bożej Niepokalanej majówka, którą zaśpiewamy wraz z Zespołami, Kołami Gospodyń Wiejskich i Naszym Miasteczkiem. Serdecznie zapraszamy do uczczenia pieśnią i modlitwą Matki Najświętszej.

7.      Zapowiadamy nasz odpust parafialny. Już w sobotę 29 maja przed Mszą Świętą o godz. 17.00 przywitamy obraz św. Józefa, który będzie nam towarzyszył przez cały tydzień. W czasie sumy odpustowej będziemy Bogu dziękować za 60 lat kapłaństwa ks. Władysława Stępnia, naszego rodaka. Po sumie wysłuchamy krótkiego koncertu organowego, który zakończy nasze obchody Jubileuszu 800 – lecia postania naszego kościoła

8.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

9.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebani spotkanie grupy AA. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach osoby, które pragną by ich życie powróciło na szczęśliwe tory codzienności. Grupa AA jest ogromną szansą i nadzieją.

10.  Dziękujemy mieszkańcom Jakubowic od Rodziny Rusnaków do Rodziny Przęzaków za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę na kwiaty 290 zł. W przyszłym tygodniu kościół posprzątają Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych.

11.  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.