Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2020

1.     Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa kieruje nasze oczy i serca ku niebu. Bóg wzywa nas do nieba. To nasze pierwsze, najważniejsze powołanie. Czy odpowiemy na nie pozytywnie?

2.    Dobiegła końca praktyka duszpasterska ks. diakona Michała Bierońskiego. Czas był wyjątkowy, bo naznaczony lękiem przed koronawirusem. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu diakona Michała udało się wiele rzeczy zrobić i uporządkować. Podziwiam jego zdyscyplinowanie i zapał do pracy we wszystkich wymiarach. Pozostaje nam życzyć Michałowi, by dobre dzieła, które Bóg zaszczepił w jego sercu rozwijały się i służyły tym wszystkim, do których zostanie posłany. Za tydzień przyjedzie już do nas jako kapłan i będzie sprawował prymicyjną Eucharystię. W tych dniach bezpośredniego przygotowania do święceń zobowiązujemy się do intensywnej modlitwy w Twojej intencji. Przed błogosławieństwem ks. Michał zaprosi wszystkich na pierwszą Mszę Świętą sprawowaną w naszej parafii.

3.     W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Misje Święte i przygotowanie do Wielkiego Jubileuszu 800 – lecia powstania naszego kościoła. Szczegóły na folderach, które można i trzeba zabrać wychodząc z kościoła. Warto pomyśleć o tych, których nie ma tu w kościele i zaprosić ich do czynnego udziału w tych ważnych wydarzeniach

4.      Szukamy chętnych do przygotowania czterech koron na 6 czerwca (główne drzwi wejściowe, drzwi boczne – kaplica św. Anny, brama główna na placu kościelnym oraz wejście od strony plebanii). Chętnych proszę o kontakt telefoniczny bądź osobiście w zakrystii czy kancelarii.

5.      Zachęcamy do nawiedzania naszej świątyni w ciągu tygodnia. Kościół jest otwarty codziennie. Od 15.00 do godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy nabożeństwem majowym o godz. 16.30.

6.  Dziękujemy za składane ofiary na remont organów oraz zegar: anonimowo z Jakubowic 250 zł; z ul. Zakościelnej 600 zł. Dziękujemy za ofiary na wywóz odpadów z naszego cmentarza: z Pierocic 900 zł, z Niewiatrowic 460 zł. Również z Pierocic na kwiaty 120 zł

7. Dzisiaj o godz. 17.00 w salce na plebani wznawia swoją działalność grupa AA. Serdecznie zapraszamy.

8. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Adrianowicza i Pińczowskiej.

9.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  we wtorek 26 maja wspomnienie obowiązkowe św. Filipa Nereusza, prezbitera (Dzień Matki)

v  w piątek 29 maja wspomnienie obowiązkowe św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

10.  Mamusiom obchodzącym w tym tygodniu swoje święto, jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.