Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – Jubileusz 800 – lecia powstania Kościoła w Działoszycach

1.      Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. 800 – lecie powstania kościoła. To imieniny i urodziny Parafii – Kościoła. Śpiewamy przed Bogiem dzisiaj pieśń wdzięczności za naszych przodków (kapłanów i wiernych świeckich), którzy przed wiekami wznieśli tę świątynię, przez lata upiększali i rozbudowywali aż do obecnego kształtu i wystroju. Wszyscy obecni dzisiaj w tej świątyni piszemy dalej tę historię wyrażając troskę o tę piękną, zabytkową budowlę. Towarzyszy nam również świadomość, że materialny kościół ma sens, pod warunkiem, że wypełnia go żywy Kościół – wspólnota ludzi wierzących.

2.      W tym tygodniu będziemy wspólnie przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja jak zwykłe ulicami miasta. Bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy. Zapraszam Koła Gospodyń Wiejskich do niesienia feretronów. Ochotnicze Straże Pożarne do Niesienia baldachimu, chorągwi, zabezpieczenie drogi procesyjnej. Dzieci proszę o sypanie kwiatów. W czwartek na godz. 10.00 zapraszamy Dzieci klas IV przeżywających Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej do złożenia dziękczynienia Panu Jezusowi za dar Eucharystii. W związku z tą piękną uroczystością zapraszamy w środę na godz. 17.30 do kościoła na krótkie przygotowanie.

3.      Codziennie od 15.00 do godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy nabożeństwem czerwcowym o godz. 16.40.

4.      Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła.

5.      Dzisiaj o godz. 17.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. Serdecznie zapraszamy.

6.      Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulic Szkolnej i Zakościelnej oraz za ofiarę na kwiaty 300 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ulicy Piłsudskiego.

7.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 8 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Jadwigi Królowej

v  w czwartek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

v  w sobotę 13 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

8.      Zaproszonym Gościom, jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.