Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2022

1.      Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. To imieniny Parafii – Kościoła. Prośmy Trójcę Przenajświętszą, by rozpalała się nasza wiara, umacniała się wzajemna miłość. Prośmy o serca pełne pokoju i odwagi szczególnie dla tych, którzy z powodu różnych obaw, lęków niepewności odeszli od praktyk religijnych. Prośmy o powrót do Wspólnoty Kościelnej dla dzieci i młodzieży.

2.      W poniedziałek 13 czerwca o godz. 19.30 kolejne spotkanie z Panią Fatimską. Bardzo prosimy Koło Gospodyń Wiejskich z Chmielowa o przygotowanie figury i niesienie jej w czasie procesji.

3.      W tym tygodniu będziemy wspólnie przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o 8.00, 10.00 i 12.00. Procesja jak zwykłe ulicami miasta. Bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy. Ochotnicze Straże pożarne o niesienie baldachimu, chorągwi i trzymanie porządku. Koła Gospodyń Wiejskich o niesienie feretronów. Naszą Kapelę o uświetnienie procesji grą na instrumentach. Dzieci z klas III i IV o sypanie kwiatów w czasie procesji. W środę na godz. 17.30 zapraszamy dzieci do kościoła na krótkie przygotowanie.

4.      Bardzo dziękujemy za pomoc przy segregacji śmieci na cmentarzu.

5.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła: anonimowo z ul. Moniuszki 200 zł

6.      Dziękujemy mieszkańcom od Rodziny Skórów do Rodziny Wnęków za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiarę na kwiaty 60 zł. W najbliższy piątek o godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Chmielowa od Rodziny Gręboszów do Rodziny Skórów.

7.      W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

ü  w poniedziałek 13 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

ü  we wtorek 14 czerwca wspomnienie obowiązkowe bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

ü  w czwartek 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

ü  w piątek 17 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

8.      Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia