Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2021

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2021

1.       Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. To imieniny Parafii – Kościoła. Śpiewamy dzisiaj przed Trójjedynym Bogiem pieśń wdzięczności za naszych przodków (kapłanów i wiernych świeckich), którzy przed wiekami wznieśli tę świątynię, przez lata upiększali i rozbudowywali aż do obecnego kształtu i wystroju. Wszyscy obecni w tym kościele piszemy dalej historię, wyrażając troskę o tę piękną, zabytkową budowlę. Towarzyszy nam również świadomość, że materialny kościół ma sens, pod warunkiem, że wypełnia go żywy Kościół – wspólnota ludzi wierzących. Prośmy Trójcę Przenajświętszą, by rozpalała się nasza wiara, umacniała się wzajemna miłość. Prośmy o serca pełne pokoju i odwagi szczególnie dla tych, którzy z powodu różnych obaw, lęków niepewności odeszli od praktyk religijnych. Prośmy o powrót do Wspólnoty Kościelnej dla dzieci i młodzieży. (W tę wzniosłą historię naszego kościoła i parafii wpisuje się nasz Jubilat ks. Władysław Stępień. Przed 60 laty w tej świątyni przyjął święcenia prezbiteratu. Tu wcześniej został ochrzczony i przyjmował inne sakramenty. Tu w tej świątyni wzrastała jego wiara i umacniało się powołanie. Tu wszystko się zaczęło. Dziś uwielbiamy Trójcę Przenajświętszą za dar powołania i kapłaństwa ks. Władysława. Dziękujemy za każdą Eucharystię, którą sprawował, za sakramenty, których udzielał, za pasterską miłość wyrażającą się w codziennej służbie ludowi Bożemu. Życzymy ks. Jubilatowi nieustannego entuzjazmu w służbie Bogu i ludziom. Życzymy zdrowia, a nade wszystko Bożego błogosławieństwa. Uwielbiamy Boga za 100 lat życia Pani Bronisławy Mamczyńskiej. Gratulujemy jej pięknego wieku życia i życzymy zdrowia, daru Bożego błogosławieństwa).

2.       W tym tygodniu będziemy wspólnie przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o 8.00, 10.00 i 12.00. Procesja jak zwykłe ulicami miasta. Bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy. W czwartek na godz. 10.00 zapraszamy Dzieci klas IV przeżywających Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej do złożenia dziękczynienia Panu Jezusowi za dar Eucharystii. W związku z tą piękną uroczystością zapraszamy w środę na godz. 17.30 do kościoła na krótkie przygotowanie.

3.       Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 16.45.

4.       Od wczoraj gościmy w naszej parafii obraz św. Józefa. Chcemy Jego opiece oddać całą parafię, rodziny. Wieczorna Msza Święta w dni zwykłe będzie sprawowana z formularza o św. Józefie z zawierzeniem naszych rodzin św. Józefowi. Codziennie do piątku włącznie o godz. 20.30 zapraszamy na czuwanie przed obrazem św. Józefa zakończone Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy również na indywidualną modlitwę przed obrazem. Kościół będzie otwarty codziennie od godz. 6.30 do 21.00.

5.       W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Osoby Chore i Starsze z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godz. 8.30.

6.       Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła: anonimowo ze Szczotkowic 200 zł, z Pierocic 200 zł, z Jakubowic 200zł, Państwo Dobrzańscy z ul. Pińczowskiej 300 zł. Dziękujemy za składkę na wywóz odpadów komunalnych z naszego cmentarza ze Słupowa 400 zł.

7.       Dziękujemy Panom: Andrzejowi Kołpakowi i Stanisławowi Zmarlakowi za uporządkowanie magazynku przy kościele. Uporządkowanie to pewnie za małe słowo. Przygotowali porządne półki i teraz wszystko ma swoje miejsce. Dziękuję Panu Andrzejowi Kołtonowi za wykonanie tam instalacji elektrycznej

8.       W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach osoby, które pragną, by ich życie powróciło na szczęśliwe tory codzienności. Grupa AA jest ogromną szansą i nadzieją.

9.       Dziękujemy mieszkańcom Jakubowic pod Łabędziem i Ksawerowa za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty 200 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania świątyni mieszkańców Chałupek.

10.   W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  we wtorek 1 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Justyna, męczennika

v  w czwartek 3 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

v  w sobotę 5 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Bonifacego, biskupa i męczennika

11.   Gościom, Jubilatom, Solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.