Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła 2021

1.      W ostatnią niedzielę października przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Jesteśmy Panu Bogu i naszym przodkom wdzięczni za naszą piękną działoszycką świątynię. Kościół to piękna budowla, a nade wszystko wspólnota ludzkich serc. Wszędzie tam, gdzie świątynie opustoszały popadają w ruinę. Przekładem jest choćby działoszycka synagoga. Dlatego módlmy się za żywy Kościół, by serca wiernych tętniły wiarą i miłością wtedy nasza świątynia będzie świecić blaskiem historycznego piękna.

2.      Dziękujemy za liczne uczestnictwo w Nabożeństwach Różańcowych Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym. Jesteśmy pełni nadziei, że modlitwa, którą zanieśliśmy przez wstawiennictwo Pani Działoszyckiej, Królowej Różańca świętego zaowocuje ufną wiarą i przebaczającą miłością.

3.      Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. W tej uroczystości czcimy tych, którzy po pięknym, pełnym miłości życiu posiedli Królestwo Niebieskie. Będziemy przyzywać ich wstawiennictwa, by i nasze życie było święte. Msze Święte o 8.00, 10.00 w kościele i o 12.00 na cmentarzu. O godz. 11.30 z naszej świątyni wyruszy uroczysta procesja z modlitwą za naszych zmarłych. Zapraszamy do udziału w tej niecodziennej formie modlitwy.

4.      We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za naszych bliskich, którzy nas poprzedzili do Wiecznej Ojczyzny szczególnie polecając ciepiących w czyśćcu. Zachęcamy do ofiarowania odpustów zupełnych za naszych zmarłych we wszystkie dni oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych. Msze Święte w Dzień Zaduszny o 8.00, 10.00 i 17.00. Po Mszy Świętej wieczornej udamy się na cmentarz, by ofiarować modlitwę różańcową za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu i na innych cmentarzach.

5.      Od środy 3 listopada do poniedziałku 8 listopada (oprócz niedzieli) o godz. 17.30 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. W niedzielę różaniec o 15.15.

6.      W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na 16.00 zapraszamy Apostolat Margaretek na Godzinę Świętą. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 8.00 odwiedzimy Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną.

7.      W przyszłą niedzielę 7 listopada po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. 

8.      Dziękujemy z całego serca za sobotnią akcję sprzątania cmentarza. Naprawdę było to konieczne. Pewnie powtórzymy sprzątanie cmentarza pod koniec listopada. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za mobilizację firmy wywożącej odpady do opróżniania pojemników oraz za dodatkowy pojemnik.

9.      W zakrystii można nabyć kalendarze rolnicze na 2022 r. w cenie 30 zł. Są również kalendarze misyjne.

10.  W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

11.  Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: Państwo Szczepanowscy z Pierocic 200 zł, anonimowo z Młodego Orła 200 zł, z Dziekanowic 100 zł, z ul. Głowackiego 200 zł.

12.  Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Chmielowa od Rodziny Skórów do Rodziny Wnęków. W przyszły piątek na godz. 18.30 zapraszamy mieszkańców Chmielowa do Rodziny Gręboszów do Rodziny Skórów.

13.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych

v  we wtorek 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

v  w czwartek 4 listopada wspomnienie obowiązkowe św. Karola Boromeusza, biskupa

14.  Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.