Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła 2019 r.

1.  W ostatnią niedzielę października przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. W tym roku przygotowania do Wielkiego Jubileuszu 800 – lecia powstania kościoła w Działoszycach w sposób szczególny chcemy wyśpiewać przed Bogiem naszą wdzięczność, że uczynił sobie Mieszkanie pośród nas. Dziękujemy za budowniczych tego kościoła i tych, którzy przez wieki aż do dzisiaj troszczyli się i troszczą o jego piękno. Trzeba nam ożywiać również świadomość, że Kościół – Budowla ma sens, jeśli jest w nim obecny Żywy Kościół – Ludzie. Przy tej okazji pragniemy pogratulować i podziękować wszystkim, którzy przez cały październik uczestniczyli w Nabożeństwach Różańcowych. To była duża grupa osób. Dziękujemy za Wasze świadectwo wiary.

2. We wtorek 29 października o godz. 18.30 spotkanie Róży Różańcowej Pani Dobrosławy Lulko z Działoszyc w salce na plebani. Koło jest niepełne, zapraszamy więc osoby chętne do uzupełnienia grupy na to spotkanie.

3.   W piątek 1 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć świętym, których imion nie znamy, a którzy cieszą się chwałą nieba. Do ich grona mogą należeć również nasi bliscy. Jest to dzień radosny, pełen wdzięczności za dobrość, miłość i świętość bliskich naszemu sercu, którzy poprzedzili nas do Wiecznej Ojczyzny. Msze Święte o 8.00, 10.00 i o 12.00 na cmentarzu. O godzinie 11.30 wyruszy procesja z kościoła na cmentarz. Zapraszamy do udziału również w tym uroczystym nabożeństwie. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszego cmentarza (wywóz śmieci i inne).

4.      Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będą przyjmowane wypominki.

5.    Do spowiedzi pierwszopiątkowej zachęcamy, by przystąpić już w czwartek. Natomiast chcąc wypełnić pierwszopiątkowe zobowiązanie bierzemy udział w we Mszy Świętej i przyjmujemy Komunię Świętą w Uroczystość Wszystkich Świętych. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 10.00 odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną.

6. W sobotę 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Modlimy się szczególnie za tych, którzy potrzebują naszego modlitewnego wsparcia. Msze święte o 7.00, 9.00 i 16.00. Po Mszy Świętej wieczornej różaniec za zmarłych z procesją na cmentarz. Oprócz modlitwy możemy zmarłym ofiarować również odpust zupełny na zwykłych warunkach: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania nawet do najlżejszego grzechu, Komunia Święta, nawiedzenie Kościoła bądź cmentarza, modlitwa za zmarłego, modlitwa w intencjach jakie poleca Ojciec Święty Franciszek. Odpust zupełny możemy otrzymać przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych od 1 listopada począwszy.

7.    Z całego serca dziękujemy za składane ofiary na remont organów i potrzeby kościoła.

8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.

9.   Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Chmielowa od Rodziny Dąbrowskich do Rodziny Skórów. Dziękuję wszystkim Mieszkańcom Chmielowa za ofiarę na kościół 560 zł. W sobotę na godzinę 14.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Dziekanowic z domów od nr 1 do 20.

10.       W tym tygodniu wspominamy:

Ø  w poniedziałek 28 października święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Ø  w piątek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych

Ø  w sobotę 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

11.  Solenizantom, Jubilatom, Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.