Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2022

1.     My kapłani pracujący w parafii Działoszyce, pragniemy z całych serc podziękować wszystkim, którzy zatroszczyli się o to, aby choinki były, do kościoła trafiły i  zostały obstalowane; dziękujemy za przygotowanie szopek – w kościele i żywej, wystrój kościoła. W takich chwilach jak te przed świętami widzimy, jak niewiele znaczymy bez dobrych rąk, serc – dobrych ludzi. Modlitwą dziękujemy, a Dzieciątko Jezus niech Wam i Waszym bliskim błogosławi.

2.     Jutro św. Szczepana – II dzień świąt, niedzielny porządek liturgii, taca na KUL.

3.     W najbliższą sobotę Mszą świętą o godz. 17.00 zakończymy stary rok. Wszyscy widzimy jak szybko płynie czas. Dlatego z Bogiem i na Bogu budujmy każdy dzień, a wtedy mamy gwarancję, że budujemy dobrze.

4.     Przyszła Niedziela to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Niech ta, która uwierzyła i wydała na świat Zbawiciela umacnia naszą wiarę. 

5.     Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii: Mariusz Jackiewicz 100 zł, Mieczysława Cyra 200 zł, anonimowo z Działoszyc 200 zł.

6.     Dziękujemy za wsparcie działań naszej scholii parafialnej przez nabycie kartek świątecznych. Zebraliśmy 680.00zł. 

7.     Zakończyliśmy remont łazienki przy wikariacie, przy dawnym mieszkaniu proboszcza, a obecnie przy Sali spotkań parafialnych, np. naszej scholii. Gruntowny remont kosztował 16 100.00 zł.

8.     Jak wiele środków potrzebują śmieci na cmentarzu niech powie suma za ostatni wywóz: 4 500.00zł.

9.     Z wizytą duszpasterską – kolędą – wyruszymy po Nowym Roku. Porządek w przyszłą niedzielę.

10.  Ofiary, które zostały złożone przy rozprowadzaniu opłatków, a mają stanowić podstawę do położenia kostki na cmentarzu przedstawimy w przyszłą niedzielę.

11.  Serdeczne podziękowania za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty 120 zł Mieszkańcom Działoszyc z ulic: Stawisko, Pocztowej i Garbarskiej. W najbliższy piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców z ul. Ogrodowej.

12.  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.