Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Odpust parafialny

     1.         Kiedy, jak nie w uroczystość odpustową jest okazja uwielbić Boga w Trójcy Świętej Jedynego za wielkie dzieła względem każdego z nas. Dziękujemy Bogu za posługę słowa dokonaną dziś przez ks. Marka Dumina, prefekta czyli wychowawcę kleryków
w naszym seminarium. Księże Marku, życzymy wielu dobrych kleryków, a z czasem księży, aby nas nie zabrakło przy ołtarzu. Wam drodzy parafianie życzymy jedności serc, takiej jak jedność Trójcy Świętej.

     2.         Jeszcze dziś przyjmujemy zapisy na pielgrzymki: Róż Różańcowych na Jasną Górę
– 1 czerwca i Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej – 8 czerwca.
W dniach 13-15 czerwca Rycerstwo Niepokalanej ze Słaboszowa organizuje pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie i Świętej Lipce. Przyjmujemy zapisy. Szczegółowy program w gablocie.

     3.         W środę o godz. 18:00 wyruszymy z procesją różańcową ulicami: Zakościelna, Moniuszki, Pl. Partyzantów, Chałupki.

     4.         Dziękujemy za ofiary na potrzeby cmentarza – z Niewiatrowic 880 zł, ze Słupowa
400 zł.

     5.         Bardzo dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, rocznicowych i młodzieży bierzmowanej.

     6.         W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte: 8:00, 10:00 z procesją ulicami miasta, 12:00 – po procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy KGW, druhów strażaków, dzieci komunijne, rocznicowe w strojach, wszystkie dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, kapelę, parafian i gości. W świecie, który robi się coraz bardziej dziwny i chory nieśmy prawdę o Bogu, który z miłości do nas jest pod postacią chleba.

     7.         Jako, że najbliższa sobota jest pierwszą miesiąca, a ks. Damian wyjeżdża z dziećmi komunijnymi, do chorych i starszych z posługą sakramentalną udamy się w piątek 31 maja od godz. 8:00.

     8.         W tym tygodniu ostatnie nabożeństwa majowe. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 16:40, w niedzielę o godz. 15:25.

     9.         Bardzo dziękujemy za posprzątanie i wystrój naszej świątyni rodzicom bierzmowanych. W najbliższy piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Dziekanowic od nr 21
do 53.

  10.           Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa
i zdrowia.