Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Ducha Świętego – Misje Święte 31 maja – 5 czerwca 2020

1.      W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego rozpoczęliśmy tak bardzo wyczekiwane Misje Święte. Wchodzimy w to ważne wydarzenie z nadzieją, że Duch Święty odmieni nasze życie, skruszy nasze serca i uczyni podobnymi do Chrystusowego. Moi Kochani od wczoraj zostały zniesione ograniczenia co do ilości osób w kościołach. Jest to dla nas wyraźny znak, że Pan Bóg chce byśmy te misje pięknie przeżyli. W tym momencie wszystko w naszych rękach. Każdy z nas decyduje indywidualnie. Z całego serca proszę, byśmy nie przespali danej nam szansy. Kolejna może się nie zdarzyć. Każdy ma program misji, więc nie podaje szczegółów. Zachęcam jednak z całego serca do przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania w czwartek. Będą posługiwać kapłani z całego dekanatu. Ze względu na pandemię obowiązek spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej został wydłużony do Uroczystości Trójcy Świętej. W tym tygodniu mamy doskonałą okazję, by uczynić zadość temu obowiązkowi. Ksiądz Biskup Ordynariusz znosi dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych. Od dzisiaj nie powinno nas już zabraknąć na niedzielnej Eucharystii.

2.      W piątek 5 czerwca na zakończenie Misji Świętych zaszczyci nas swoją obecnością Wyjątkowy Gość – J.E. Ksiądz Arcybiskup Henryk Jagodziński – Nuncjusz Apostolski w Ghanie w Afryce Zachodniej. Nuncjusz w sposób bezpośredni reprezentuje samego Ojca Świętego. To ogromne wyróżnienie i znak dla naszej parafii świętującej Jubileusz.

3.      Cieszymy się, że ks. Michał wczoraj z rąk Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego przyjął święcenia prezbiteratu. To wielki dar i zadanie. Życzymy ks. Michałowi, by Bóg każdego dnia rozpalał w Jego sercu miłość, którą będzie się dzielił z tymi, do których zostanie posłany. Bardzo Dziękujemy za piękny dar prymicyjny dla parafii – piękna kapa Maryjna. Na pewno będzie dobrze nam służyła.

4.      W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Osoby Chore i Starsze odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek 5 czerwca od godz. 9.00.

5.      Dziękujemy za składane ofiary na remont organów i potrzeby kościoła.

6.      Codziennie od 15.00 do godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy nabożeństwem czerwcowym o godz. 16.40.

7.      Dzisiaj o godz. 17.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA. Serdecznie zapraszamy.

8.      Z całego serc dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulic Adrianowicza i Pińczowskiej oraz za ofiarę na kwiaty z ul. Pińczowskiej 275 zł, z ul. Adrianowicza 130 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ulic Szkolnej i Zakościelnej.

9.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 1 czerwca święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt

v  w środę 3 czerwca wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

v  w piątek 5 czerwca wspomnienie obowiązkowe św. Bonifacego, biskupa i męczennika

10.  Wszystkim Dzieciom obchodzącym w tym tygodniu swoje święto, jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.