Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2021

1.      Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiejsza uroczystość determinuje mnie do oderwania oczu i serca od skupienia na sobie i oddania wszystkiego kim jestem Jezusowi Chrystusowi, który z miłości do mnie pozwolił się przybić do Krzyża. Trzeba nam stanąć pod Krzyżem i wybaczyć tym wszystkim, którzy nas nienawidzą, którzy działają na naszą szkodę. Nie ma innej drogi do pokoju powszechnego i wewnętrznego pokoju serca jak pełne miłości przebaczenie. Sami z siebie nie jesteśmy do tego zdolni. Dlatego od dzisiaj do 30 listopada włącznie z inicjatywy Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego będziemy modlić się nowenną do św. Andrzeja Boboli oraz śpiewać suplikacje.

2.      Przyszła niedziela otwiera przed nami czas oczekiwania – Adwent. To wielka szansa na nasz powrót do Boga, który zniżył swój majestat do kruchego człowieczeństwa, by nas przebóstwić i uczynić Królestwo Niebieskie już tu na ziemi.

3.      W piątek 26 listopada po bardzo długiej przerwie o godz. 18.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy dotychczasowych uczestników jak również nowe osoby. Wiek nie ma znaczenia. Spotkania będzie prowadził ks. Damian.

4.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

5.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z Dziekanowic 2000 zł, z ul. Pińczowskiej 200 zł, z ul. Skalbmierskiej 200 zł, z ul. Kościuszki 200 zł, z ul. Krakowskiej 200 zł, z Pierocic 300 zł, z Jakubowic 200 zł, ze Szczotkowic 100 zł, z Niewiatrowic 200 zł, z Jakubowic 300 zł, z Krakowa 100 zł, Państwo Wojtalowie z Jakubowic 300 zł, Państwo Krawczykowie z ul. Pocztowej 200 zł. Dziękujemy za ofiarę 230 zł ze Szczotkowic na wywóz odpadów komunalnych z naszego cmentarza

6.      Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Dziekanowic z domów od nr 1 do 20 oraz za ofiarę na kwiaty 140 zł. W przyszły piątek na godz. 18.30 zapraszamy mieszkańców Dziekanowic z domów od nr 21 do 53.

7.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 22 listopada wspomnienie obowiązkowe św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

v  w środę 23 listopada wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

8.      Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.