Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2020

1.      Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na koniec roku liturgicznego chcemy ponowić nasze przyjęcie Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jako Pana naszych losów. Czynimy to w niełatwym momencie pandemii, ale i w czasach zmasowanych ataków na Kościół. Z jednej strony uzasadnionych, bo zbrodnia domaga się sprawiedliwej kary, ale z drugiej strony jest to atak z pewną celowością, by zmieść Kościół z powierzchni ziemi. Miejmy oczy, uszy i serce otwarte, by nas nie zwiedziono i odwiedziono od źródła Miłości i Prawdy. Za tydzień rozpoczniemy już Adwent. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej odnowy, oczyszczenia.

2.      W zakrystii można już nabyć świece wigilijne „Caritas”. Cena minimalna 5 zł.

3.      Dziękujemy za akcję „sprzątanie naszego cmentarza”. Było kilkanaście osób, ale jak obserwuję już czwarty rok, są to ciągle te same osoby. Nie była to łatwa praca, tym bardziej chwała Wam za wielki trud. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za zorganizowanie dodatkowego kontenera i za skuteczną pomoc w zorganizowaniu opróżnienia kontenerów. Dziękujemy Pawłowi Gołębiowi za ciągnik z przyczepą. Ufam, że tego typu akcje uwrażliwią nas na to, że śmieci trzeba wrzucać do kontenera i że trzeba je segregować. Uwierzcie mi sytuacja nie wygląda dobrze. Ciągle jest mnóstwo dzikich wysypisk, nie wspomnę już o segregacji, której nie ma.

4.      We wtorek wraz dwójką Parafian byłem na komisji konserwatorskiej po renowacji obrazu Matki Bożej Działoszyckiej i niektórych elementów ołtarza. Obraz wróci do nas w niedługim czasie. Najpierw jednak musimy rozliczyć prace. Od konserwatora otrzymaliśmy 30 000 zł, natomiast my jako parafia musimy zapłacić 53 000 zł. W sumie całość pierwszego etapu wyniesie 83 000 zł. Gdyby przy okazji rozprowadzania opłatków każda Rodzina dała po 100 zł, to wyszlibyśmy na prostą.

5.      Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby kościoła i utwardzenie alei na naszym cmentarzu

6.      Dziękujemy Mieszkańcom Szczotkowic za składkę na wywóz odpadów z naszego cmentarza w kwocie 250 zł.

7.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

8.      Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Niewiatrowic od Pana Mirosława Sarackiego do Pana Władysława Podsiadło.  oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Pierocic od nr 1 do 19.

9.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  we wtorek 24 listopada wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy

10.  Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.

 

*Msza Święta Pogrzebowa Ś.P. Janiny Herezy ze Słupowa we wtorek o godz. 14.00