Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2019

1.      Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Dziękujemy Trójcy Przenajświętszej za dany nam czas łaski i miłosierdzia. Przed nami Adwent. Wyjątkowy w tym roku z racji przeżywanego Wielkiego Jubileuszu 800 – lecia powstania naszego kościoła, ale również ze względu na rozpoczynający się rok poświęcony Eucharystii. Dziękujemy ks. Dariuszowi Gącikowi, naszemu misjonarzowi za wprowadzenie nas w klimat Misji Świętych, które będziemy wspólnie przeżywać w przyszłym roku.

2.       Dziękujemy z całego serca stałej grupie osób, która wzięła udział w porządkowaniu naszego cmentarza. Oczywiście cieszymy się tymi kilkunastu osobami i jesteśmy im niezmiernie wdzięczni. Cmentarz to miejsce święte i powinno być wyjątkowo czyste. Z powodu deszczu nie udało nam się wszystkiego zrobić w piątek, dlatego zapraszamy w najbliższy poniedziałek na godz. 9.00. Dziękujemy bardzo Panu Burmistrzowi za użyczenie ciągnika, przysłanie pracowników gminy, ale i skuteczną pomoc w mobilizacji firmy EKOM do opróżnienia kontenerów. Przy tej okazji dziękujemy bardzo Mieszkańcom Wymysłowa za ofiarę na wywóz śmieci z naszego cmentarza 170 zł.

3.       Dziękujemy Naszemu Miasteczku za inicjatywę sadzenia drzew. Posadzili na polu parafialnym obok plebani ok 70 nowych drzew. To rekompensata za te wycięte na cmentarzu.

4.       W piątek 29 listopada o godz. 18.00 spotkanie z Kręgiem Biblijnym – prawdopodobnie udamy się do kina w Skalbmierzu.

5.       W niedzielę 1 grudnia po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie z Radą Parafialną.

6.       Z całego serca dziękujemy za składane ofiary na remont organów i potrzeby kościoła.

7.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów: i wiele innych. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.

8.       Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Jakubowic z domów od nr 1 do 21 oraz za ofiarę na kościół 490 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Jakubowic z domów od nr 22 do 31.

9.       W tym tygodniu wspominamy:

Ø  w sobotę 30 listopada święto św. Andrzeja, Apostoła

Jubilatom, Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.