Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Ofiarowania Pańskiego 2020

1.      Święto Ofiarowania Pańskiego. Ofiarami na tace wsparliśmy klasztory klauzurowe naszej diecezji. Mamy cztery takie klasztory: w Świętej Katarzynie, Imbramowicach, Chęcinach i Kielcach. Siostry na całe życie zamykają się za murami klasztoru, by się za nas modlić. Naszymi ofiarami wyrażamy wdzięczność z modlitwę i poświęcenie. W tym dniu modlimy się, za wszystkich, którzy ofiarowali swoje życie Panu Bogu na wyłączną służbę w zakonach czy kapłaństwie.

2.      Przypomnę, że dzisiaj o godz. 18.00 w salce na plebani spotkanie z osobami, które potrzebują wsparcia w kwestii związanej z chorobą alkoholową. Proszę się nie obwiać i nie wstydzić. Alkoholizm jest chorobą i to bardzo ciężką, którą można i należy leczyć.

3.      W poniedziałek na godz. 9.00 zapraszamy osoby chętne do posprzątania dekoracji bożonarodzeniowych w naszym kościele.

4.      W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą.

5.      W przyszłą niedzielę 9 lutego po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie z Kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.

6.      Przyszła niedziela jest drugą w miesiącu. Taca na cele gospodarcze, między innymi na energię elektryczną. Za styczeń zapłaciliśmy 3422 zł.

7.      Dziękujemy za składane ofiary na ołtarz i obraz MB Różańcowej oraz zegar. Anonimowo: z Dziekanowic 200 zł, z Chmielowa 200 zł, z Młodego Orła 100 zł.

8.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa na stoliku w kaplicy św. Anny.

9.       Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Pierocic z domów od nr 37 do 55 oraz za ofiarę na kościół 195 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców Pierocic z domów od nr 56 do 76.

10.   W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

ü  w środę 5 lutego wspomnienie obowiązkowe św. Agaty, dziewicy i męczennicy

ü  w czwartek 6 lutego wspomnienie obowiązkowe świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

11.   Jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.