Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2022

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2022

 

1.      Nie ma Go tu. Zmartwychwstał! Ta prawda stała się naszym udziałem. Niech Bóg będzie uwielbiony za powołanie nas do zmartwychwstania, do życia wiecznego. Przez cały tydzień trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, to jedna Wielka Uroczystość. Zapraszamy do spotkań ze Zmartwychwstałym w codziennej Eucharystii. Jutro porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Naszymi ofiarami na tacę wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Przyszła Niedziela Miłosierdzia Bożego zakończy nasze świętowanie oktawy. W Niedzielę Miłosierdzia ofiarami do puszek wesprzemy dzieła charytatywne Caritas.

2.      Pragnę z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy pomogli nam w przeżyciu Wielkiego Tygodnia, szczególnie Triduum Paschalnego. Dziękujemy Naszemu Miasteczku za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz przepiękną adorację w Wielki Piątek. Bardzo dziękuję Paniom Halinie Kowalskiej i Agnieszce Porada za przygotowanie pięknych bukietów i wszelką pomoc przy dekoracjach naszego kościoła. Dziękuję Księdzu Damianowi za pełne troski zaangażowanie we wszelkich przestrzeniach duszpasterskich. Dziękuję za przygotowanie z Dziećmi i Młodzieżą adoracji w Wielki Piątek. Dziękuję za przygotowanie Ministrantów do pięknego przeżywania celebracji liturgicznych. Dziękuję Ministrantom za poświęcony czas i piękną postawę w czasie liturgii. Dziękuję Pani Ani Miszczyk za oprawę muzyczną i wszelką pomoc. Dziękuję Ochotniczym Strażom Pożarnym za wartę przy Grobie Pańskim. Te podziękowania składam na ręce Pana Leopolda Kosińskiego i wszystkich rozprowadzających. Dziękuję naszej kapeli za uświetnienie uroczystości. Dziękuję Kołom Gospodyń Wiejskich za przygotowanie feretronów i niesienie ich w czasie procesji oraz za wszelką życzliwość i dyspozycyjność

3.      Bardzo dziękuję za dary, które zostały złożone w ramach jałmużny wielkopostnej. Niech Bóg wynagrodzi Waszą hojność i ofiarę. Dziękuję Panu Marcinowi Frankowskiemu, który od wielu lat koordynuje tą akcją, poświęca czas i daje całe swoje serce.

4.      W środę o godz. 18.00 procesja Różańcowa z Jakubowic pod Łabędziem od Państwa Mikinów do Pana Sołtysa w Ksawerowie.

5.      Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: z Ksawerowa 100 zł, od osób indywidualnych 160 zł.

6.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła: anonimowo z Dziekanowic 150 zł, z Chmielowa 300 zł, z Niewiatrowic 100zł, z Dziekanowic 200 zł.

7.      Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulicy Piłsudskiego oraz ofiarę na kwiaty 250 zł. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców ul. Moniuszki i pl. Partyzantów.

8.      Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia