Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2021

1.      Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja! Ta prawda stała się naszym udziałem. Niech Bóg będzie uwielbiony za powołanie nas do zmartwychwstania, do życia wiecznego. Przez cały tydzień trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, to jedna Wielka Uroczystość. Zapraszamy do spotkań ze Zmartwychwstałym w codziennej Eucharystii. Jutro porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Naszymi ofiarami na tacę wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Przyszła Niedziela Miłosierdzia Bożego zakończy nasze świętowanie oktawy.

2.      Pragnę z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy pomogli nam w przeżyciu Wielkiego Tygodnia, szczególnie Triduum Paschalnego. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Bardzo dziękuję Paniom Halinie Kowalskiej i Agnieszce Porada za przygotowanie pięknych bukietów i wszelką pomoc przy dekoracjach naszego kościoła. Dziękuję Księdzu Grzegorzowi oraz Księdzu Diakonowi Mateuszowi za ofiarność i bardzo wiele trafnych podpowiedzi. Dziękuję za przygotowanie Ministrantów do pięknego przeżywania celebracji liturgicznych. Dziękuję Ministrantom za poświęcony czas i piękną postawę w czasie liturgii oraz za czuwanie w Ciemnicy. Dziękuję Kacprowi Gołąb za pomoc przy przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Bożego. Dziękuję Pani Ani Miszczyk za oprawę muzyczną i gotowość niesienia pomocy w każdej sytuacji. Dziękuję Ochotniczym Strażom Pożarnym za wartę przy Grobie Pańskim. Te podziękowania składam na ręce Pana Leopolda Kosińskiego i wszystkich rozprowadzających. Dziękuję naszej kapeli za uświetnienie naszych świąt.

3.      Bardzo dziękuję za dary, które zostały złożone w ramach jałmużny wielkopostnej. Niech Bóg wynagrodzi Waszą hojność i ofiarę. Dziękuję Panu Marcinowi Frankowskiemu, który od wielu lat koordynuje tą akcją. W wolnych chwilach dokupił jeszcze wiele koniecznych produktów, by w ten sposób wyjść naprzeciw ludzkim potrzebom. Bardzo dziękuję Ci Marcinku.

4.      Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego i Ciemnicy: z Młodego Orła 100 zł.

5.      Dziękujemy za posprzątanie Kościoła mieszkańcom Chmielowa od Rodziny Dąbrowskich do Rodziny Skórów oraz za ofiarę na kwiaty od wszystkich mieszkańców Chmielowa 425 zł. W przyszłą sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Dziekanowic z domów od nr 1 do 20.

6.      Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.