Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny 2021

1.      Przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wspominamy wydarzenie betlejemskiej nocy, a nade wszystko świętujemy narodziny Jezusa w naszych sercach. Niech radość z bliskości Jezusa zabierze z naszych serc wszelki lęk i obawę. Żyjemy tu na ziemi dla życia wiecznego. Dlatego warto zrezygnować z siebie i oddać swoje życie Bogu, który z miłości do mnie zechciał zamieszkać pośród nas.

2.      W tym roku w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Chcemy dzisiaj całymi rodzinami przybliżyć się do Bożej Miłości, by Ona przemieniała wszelkie kryzysy w nową, piękniejszą miłość, gotową do przebaczenia i dawania siebie innym.

3.      Przed nami bardzo bogaty tydzień. W piątek kończymy Stary Rok 2021. Zapraszamy na Eucharystię Dziękczynną o godz. 17.00. Będziemy Boga uwielbiać za wszystko co nas spotkało w Starym Roku, ponieważ zarówno przykre jak i radosne doświadczenia służą naszemu zbawieniu. W czasie Mszy Świętej będziemy dziękować za wszystkich zaślubionych i ochrzczonych w tym roku prosząc o dar błogosławieństwa. Będziemy polecać również zmarłych prosząc o łaskę udziału w szczęściu wiecznym. Na piątek 31 grudnia Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski mając na uwadze dobro duchowe wiernych ogłasza dyspensę.

4.      W sobotę w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi przywitamy Nowy Rok Pański 2022. Poprzez udział w Eucharystii zaprosimy Boga do naszej codzienności, by ją opromieniał darem miłości i pokoju. Msze Święte w Nowy Rok o 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Jeśli chcemy, by dobrze działo się w naszym osobistym życiu, to nie może nas w tym dniu zabraknąć na Mszy Świętej. Każdy indywidualnie dokonuje wyboru.

5.      Dziękujemy gorąco tym wszystkim, którzy całym sercem włączyli się w przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowych w naszym kościele oraz żywej szopki na placu naprzeciwko wieży kościelnej. Jestem Panu Bogu wdzięczny, że jest grupa osób, na którą zawsze mogę liczyć.

6.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z Januszowic 200 zł, z Jazdowic 200 zł, z ul. Pińczowskiej 300 zł, z ul. Skalbmierskiej 100 zł, z ul. Kościuszki 200 zł, z ul. Pińczowskiej 1000 zł. Przy okazji roznoszonych opłatków ze Szczotkowic 1090 zł.  

7.      Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Jakubowic od rodziny Rusnaków do Przęzaków oraz ofiarę na kwiaty 330 zł. W czwartek na godz. 18.30 zapraszamy mieszkańców Jakubowic pod Ksawerowem i Ksawerowa.

8.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

ü  w poniedziałek 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

ü  we wtorek 28 grudnia święto świętych Młodzianków Męczenników

9.      Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.