Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny 2020

1.      Niedziela Świętej Rodziny. Z Nazaretańskiego Domu chcemy zaczerpnąć świętości i miłości dla naszych rodzin. Rodzina jest podstawową komórką społeczną, w której wyrasta, kształtuje się nowe pokolenie. Jeśli rodzina będzie święta, to i pokolenie, które wyrasta będzie święte. Prośmy Świętą Rodzinę o uświęcenie naszych rodzin.

2.      Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej świątyni na świętowanie Bożego Narodzenia. Dziękujemy w sposób szczególny Pani Ani Miszczyk i Piotrowi Markiewiczowi za przejęcie dowodzenia wszystkimi pracami na czas naszej nieobecności. Wszystkim dziękujemy z całego serca za modlitwę, za życzenia i wielką życzliwość, którą otrzymaliśmy i otrzymujemy w tym niełatwym dla wszystkich czasie.

3.      W czwartek ostatni dzień roku. Chcemy Panu Bogu złożyć dziękczynienie za odchodzący do historii rok i prosić o błogosławieństwo na zbliżający się do nas Rok Pański 2021. Msza Święta na zakończenie roku w czwartek o godz. 16.00. W Nowy Rok w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Msze Święte jak w każdą niedzielę.

4.      Dziękujemy za ofiary złożone przy okazji rozprowadzanych opłatków na renowację obrazu Matki Bożej Działoszyckiej.

5.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

6.      Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Słupowa oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł. W czwartek na godz. 8.00 zapraszamy Mieszkańców Szczotkowic, natomiast w sobotę na godz. 8.00 zapraszamy Mieszkańców z ul. Młody Orzeł, blok nr 1.

7.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 28 grudnia święto świętych Młodzianków, męczenników

v  w piątek 1 stycznia – Nowy Rok 2021 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

v  w sobotę 2 stycznia wspomnienie obowiązkowe świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

8.      Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.