Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny 2019

1.      Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Oczami wyobraźni przenosimy się do Nazaretu, by rozgościć się w domu świętości i łaski. Nazaretem jest dzisiaj dla nas nasza prastara świątynia. Prośmy Świętą Rodzinę o dar świętości naszych rodzin.

2.      Już we wtorek pożegnamy uroczyście Rok Pański 2019. Zapraszamy na Mszę Świętą Dziękczynną 31 grudnia o godz. 16.00. Będziemy dziękować za zaślubionych i ochrzczonych oraz polecać Bożemu miłosierdziu zmarłych w 2019.

3.      W środę 1 stycznia powitamy Nowy Rok Pański 2020 uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte jak w każdą niedzielę (8.00, 10.00, 11.30 i 16.00).

4.      W czwartek rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską Rodzin naszej parafii. Przychodzimy do domów z darem błogosławieństwa, z dobrym słowem i życzliwością. Porządek wizyty duszpasterskiej na ten tydzień: w czwartek 2 stycznia od godz. 9.00 odwiedzimy Dziekanowice (dół) dwóch księży, od godz. 15.00 Dziekanowice – Górka dwóch księży; w piątek 3 stycznia od godz. 9.00 Pierocice dwóch księży; w sobotę 4 stycznia Jakubowice: od strony Wymysłowa jeden ksiądz, od strony Działoszyc drugi ksiądz. Prosimy o transport.

5.      Dziękujemy za składane ofiary na ołtarz i obraz MB Różańcowej.

6.       W ramach dekanatu jesienią przyszłego roku organizujemy ośmiodniową pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii. 

8.       Dziękujemy za posprzątanie kościoła w tym tygodniu przed świętami i po świętach mieszkańcom Januszowic, Ksawerowa i Jastrzębnik oraz za ofiarę na kościół z Januszowic 160 zł, z Ksawerowa 100 zł, z Jastrzębnik 75 zł. We wtorek na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Jazdowic, natomiast w sobotę na godzinę 8.00 zapraszam mieszkańców Niewiatrowic od Pani Leszczyńskiej do Pani Sarackiej.

9.       W tym Tygodniu w liturgii wspominamy:

ü  w środę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

ü  w czwartek 2 stycznia wspomnienie obowiązkowe świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

10.   Jubilatom, przybyłym na święta Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.