Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Palmowa 2021

1.     Dziś już Niedziela Palmowa, Męki Pańskiej. Liturgia doskonale odzwierciedla nasze codzienne postawy. Dzisiaj uwielbiamy (jak mieszkańcy Jerozolimy śpiewając hosanna Chrystusowi) a jutro przybijamy do krzyża (wołając na krzyż z Nim). Tak łatwo potępiamy innych, osądzamy przybijając Chrystusa do krzyża. Warto dzisiaj, ale może w całym Wielkim Tygodniu uderzyć się we własne a nie cudze piersi, by nie dokładać cierpień Chrystusowi.

2.   Przed nami Wielki Tydzień. Niech będzie rzeczywiście wielki poprzez post, modlitwę, a przede wszystkim przez wzajemną miłość. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły co do ilości i jakości. Warto post zachować aż do rezurekcji jak to mieli w zwyczaju nasi dziadkowie, by w spotkaniu ze Zmartwychwstałym napełnić się zdrojem Łaski.

3.   W Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00 rozpoczniemy świętowanie Triduum Paschalnego. Po Mszy Świętej poświęcimy chleby dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Ten poświęcony chleb jest zapowiedzią Eucharystii, do której dzieci wkrótce przystąpią. W tym dniu czuwanie w Ciemnicy do godziny 22.00. Od godziny 21.00 do 22.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi. W Wielki Piątek czuwanie od godziny 8.00. Droga Krzyżowa w tym dniu o godzinie 16.00. O godzinie 17.00 rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku. Adoracja w tym dniu do godziny 24.00. Adorację rozpoczniemy o 19.00 śpiewem Gorzkich Żali. Od godziny 21.00 do 22.00 możliwość spowiedzi. Wielka Sobota jest oczekiwaniem w ciszy pełnej nadziei na zmartwychwstanie Naszego Mistrza i Pana. W tym dniu adoracja od godziny 7.00. Poświęcenie pokarmów od godziny 9.00 do 11.30 co pół godziny. Ze względów bezpieczeństwa poświecenie pokarmów odbędzie się na zewnątrz kościoła, przy Krzyżu Misyjnym. W czasie poświecenia pokarmów w kaplicy św. Anny będą wydawane paczki dla potrzebujących. Wieczorem o godzinie 19.30 rozpoczniemy świętowanie Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia. Jest to już radosne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Po skończonej liturgii nie wracamy już do grobu, bo byłoby to nie konsekwencją wyśpiewanej już radości. Do grobu powrócimy rano o godzinie 6.00, by zaświadczyć, że jest pusty i po raz kolejny wyśpiewać radosne Alleluja. Zapraszamy Koła Gospodyń z Chmielowa, Dziekanowic, Jakubowic, Niewiatrowic i Januszowic do niesienia feretronów, dzieci do niesienia poduszek i sypania kwiatów. Druhów Strażaków serdecznie proszę do niesienia chorągwi, baldachimu oraz o trzymanie porządku w czasie procesji rezurekcyjnej. Zapraszam do udziału w procesji naszą kapelę. Jeśli chcemy nazywać się katolikami, to nie wyobrażam sobie, żeby nas zabrakło w te dni w naszej świątyni. Szczegółowy plan obchodów można zabrać przy wyjściu z kościoła.

Adoracja Ochotniczych Straży (nie jest obowiązkowa):

ü  19.00 – 24.00 – Jakubowice

ü  7.00 – 10.00 – Pierocice

ü  10.00 – 13.00 – Działoszyce

ü  13.00 – 17.00 – Chmielów

ü  17.00 – 19.30 – Januszowice

4.       Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: ze Szczotkowic 150 zł, z ul. Zakościelnej 170 zł, z ul Ogrodowej 410 zł.

5.       Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła: Pani Mieczysława Cyra z Dziekanowic 200 zł.

6.    Dziękujemy za posprzątanie Kościoła mieszkańcom Chmielowa od Rodziny Gręboszów do Rodziny Skórów. W przyszłą sobotę na godzinę 12.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Chmielowa od Rodziny Dąbrowskich do Rodziny Skórów;

7.       Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia