Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Palmowa 2020

1.       Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej w tym wyjątkowym momencie Światowych Rekolekcji jest wołaniem o nasze nawrócenie. Wszyscy potrzebujemy nawrócenia. Jeśli się nie nawrócimy zginiemy nie tylko dla doczesności, a nade wszystko dla wieczności. Rozpoczęliśmy świętowanie Wielkiego Tygodnia. Prawie pusty kościół przejmuje nas trwogą. Ta trwoga niech nas jednak nie paraliżuje, ale pobudza do wzajemnej miłości, przebaczenia, modlitwy – szczególnie różańcowej i postu. Bez względu na sytuacje będziemy celebrować Liturgię Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej czuwanie w ołtarzu wystawienia – ciemnicy do godz. 22.00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 16.00 Drogą Krzyżową. Po liturii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego gdzie będzie trwała adoracja do godz. 24.00. Wielką Sobotę wypełni cisza, w której ukryta jest nadzieja na nowe życie. Zgodnie z zarządzeniami Biskupa Kieleckiego nie będzie poświęcenia pokarmów Wielkanocnych. Ojciec Rodziny odmówi modlitwę błogosławieństwa pokarmu w poranek Wielkanocny. Obrzęd błogosławieństwa można zabrać wychodząc ze świątyni. Celebracja Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.30 (bez poświęcenia ognia) od radosnego śpiewu Exultetu. Po Wigilii Paschalnej nie ma już czuwania przy grobie. Msza Święta Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 bez procesji. Na początku Mszy Świętej będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przed drzwiami Kościoła na cztery strony świata. Pozostałe Msze Święte o 10.00, 11.30 i 16.00.

2.       Zapraszamy Naszych Parafian do oglądania transmisji z naszego kościoła Celebracji Wielkiego Tygodnia przez internet na kanale You Tube wpisując w wyszukiwarkę You Tube „parafia Działoszyce”:

·         Niedziela Palmowa godz. 10.00, Gorzkie Żale godz. 15.15

·         Wielki Czwartek godz. 18.00

·         Wielki Piątek godz. 16.00

·         Wielka Sobota godz. 19.30

·         Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego godz. 10.00

·         Poniedziałek Wielkanocny godz. 10.00

3.       Zachęcamy do nawiedzania naszej świątyni w ciągu tygodnia. Kościół jest otwarty codziennie. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy przed Cudownym Obrazem Pani Działoszyckiej i Królowej Różańca Świętego. Do środy włącznie w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej od godz. 15.00 do godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do indywidualnej Adoracji Jezusa obecnego pośród nas. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy śpiewem suplikacji. Bardzo prosimy Róże Różańcowe naszej parafii, by szturmowały niebo prosząc o ufną wiarę i ocalenie dla wszystkich.

4.       Chcielibyśmy zaciekawić małym, ale istotnym epizodem z historii Działoszyc. W latach 1652 – 1653 okoliczne miasta dotknęła epidemia dżumy. W Skalbmierzu zmarło w tym czasie ok 900 osób. W Działoszycach epidemia przeszła jednak łagodnie, co przypisuje ks. Jakub Jacek Dobrzyński opiece NMP Pani Działoszyckiej. Tak też było w czasie epidemii cholery i tyfusu w XIX wieku i epidemii grypy hiszpanki na początku XX wieku. Pomni na historię i my prośmy Panią Działoszycką, by ochroniła nas płaszczem swej opieki. O 20.30 odmawiajmy wspólnie Różaniec prosząc o ocalenie świata i nas od pandemii koronawirusa.

5.       Chorych i osoby starsze z posługą sakramentalną odwiedzimy 6 kwietnia w Wielki Poniedziałek od godz. 9.00, ale tylko tych, którzy wyraźnie sobie tego życzą. Natomiast w sytuacji zagrożenia życia przyjeżdżamy o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy zatelefonować.

6.       Do odwołania zawieszone są spotkania grupy AA.

7.       Dziękujemy za składane ofiary na remont organów oraz zegar: anonimowo ze Słupowa 100 zł, z Chmielowa 200 zł;

8.       Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: z Jastrzębnik 100 zł, ze Słupowa 350, z ul. Moniuszki 120 zł, z ul. Kościuszki 180 zł, z Młodego Orła 1 180 zł, z pl. Partyzantów 205 zł, z ul. Pińczowskiej 70 zł. Dziękujemy również za ofiary na wywóz odpadów komunalnych z naszego cmentarza: z ul. Kościuszki 180 zł.

9.       W kaplicy św. Anny można nabyć baranki wielkanocne – samoobsługa.

10.   Jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.