Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego 2022

1.      Niedziela kończąca Oktawę Wielkanocy to Święto Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj niebo otwiera się przed tymi, którzy dopuścili się nawet najcięższych grzechów. W Dzienniczku Świętej Siostry Faustyny czytamy: Rozkosz mi sprawiają te dusze, które odwołują się do Mojego Miłosierdzia. Takim duszom udzielam łask ponad ich życzenia. Niech pokładają nadzieję w Miłosierdziu Moim nawet najwięksi grzesznicy. Znów indywidualnie dokonujemy wyboru.

2.      Odpowiadając na Boże Miłosierdzie chcemy ofiarami do puszek wesprzeć dzieła charytatywne Caritas Diecezji Kieleckiej.

3.      Zachęcam wszystkich do obejrzenia bardzo dobrego filmu: Powołany. Film można obejrzeć za darmo na YouTube.

4.      W sobota 30 kwietnia o godzinie 9:00 spotkanie Dzieci i Rodziców klas trzecich w związku z przygotowaniem do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

5.      W najbliższą niedzielę rozpoczynamy maj – miesiąc szczególnie poświęcony naszej Najlepszej Matce Maryi. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W niedzielę o 15:15, w ciągu tygodnia o 16:30. Zapraszamy Dzieci, Młodzież, Dorosłych. Wszystkich, którzy chcą się schronić pod płaszczem opieki Matki Najświętszej.

6.       W środę o godz. 18.00 procesja Różańcowa z Jazdowicach. Rozpoczniemy od Państwa Kapcia i pójdziemy do końca miejscowości.  

7.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła: anonimowo z ul. Kościuszki 100 zł

8.       Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Moniuszki i pl. Partyzantów oraz ofiarę na kwiaty z ul. Moniuszki 140 zł, z pl. Partyzantów 200 zł. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców ulic: Stawisko, Pocztowej i Garbarskiej.

9.       W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

ü  w poniedziałek 25 kwietnia święto św. Marka, Ewangelisty

ü  we wtorek 26 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

ü  w piątek 29 kwietnia święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

10.   Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia