Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego 2020

1.      Niedziela Bożego Miłosierdzia wpisuje się w radość Zmartwychwstania Pańskiego kończąc jego oktawę. Otwarta została przed nami Brama Miłosierdzia Bożego, ale czy zechcemy przez nią przejść, by zanurzyć nasze życie w zdrojach wszechogarniającej Bożej Miłości? Szatan będzie próbował nas za wszelką cenę odwieść od takiego kroku, dlatego tym bardziej podejmujmy walkę chwytając za oręż modlitwy i postu. Zapraszamy do modlitwy różańcowej o godz. 20.30.

2.      Od poniedziałku wchodzą w życie nowe zarządzenia odnośnie ilości osób w kościołach (1 osoba 15 metrów kwadratowych). Nasza świątynia ma ponad 500 m kw., a więc na każdej Mszy Świętej może być ponad 30 osób. Serdecznie zapraszamy do fizycznej obecności w kościele. Proszę się nie obawiać.

3.      W każdą niedzielę (do odwołania) transmisja internetowa Mszy Świętej o godz. 10.00 na kanale „You Tube”

4.      Zachęcamy do nawiedzania naszej świątyni w ciągu tygodnia. Kościół jest otwarty codziennie. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy przed Cudownym Obrazem Pani Działoszyckiej i Królowej Różańca Świętego. Codziennie (oprócz niedziel i świąt) w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej od godz. 15.00 do godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy śpiewem suplikacji. Zapraszamy do indywidualnej Adoracji Jezusa obecnego pośród nas.

5.      Do odwołania zawieszone są spotkania grupy AA.

6.      Dziękujemy za składane ofiary na remont organów oraz zegar: anonimowo z Kielc 200 zł; z Jakubowic 200 zł, z ul. Kościuszki 300 zł, Juszczykowie z ul. Moniuszki 100 zł; Zofia Przęzak z Jakubowic 100 zł;

7.      Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: z ul. Pińczowskiej 150 zł.

8.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

Ø  w czwartek 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Ø  w sobotę 25 kwietnia święto św. Marka, ewangelisty

9.      Jubilatom, solenizantom, przybyłym na święta Gościom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.