Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego 2020

1.      Chrzest Pański jest w pewnym sensie zapowiedzią naszego chrztu. W dniu chrztu świętego Pan Bóg i o nas powiedział, ty jesteś moim umiłowanym synem, ty jesteś moją umiłowaną córką. Pan Bóg nigdy tej deklaracji nie odwołał i na pewno nie odwoła. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy radosny czas świąt Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej, ale również na mocy przywileju papieskiego w Polsce możemy śpiewać kolędy aż do 2 lutego.

2.      W przyszłą niedzielę 19 stycznia o godz. 15.30 zapraszamy do naszego kościoła na występ chóru z Buska Zdroju pod kierownictwem Pana Zbigniewa Hrywniaka, natomiast po Mszy Świętej na „Jasełka cieni” przygotowane przez ks. Grzegorza i Panią Anię Miszczyk.

3.      W piątek 17 stycznia o godz. 19.00 spotkanie opłatkowe naszych ministrantów w salce na plebani. Rodziców prosimy o przygotowanie symbolicznego posiłku. 

    4.   W sobotę 18 stycznia organizujemy wyjazd na sztukę teatralną zatytułowaną „Rewizor” Nikołaja Gogola przedstawianą przez kleryków WSD w Kielcach. Wyjazd w sobotę o godz. 17.15 z pod studni. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu ok 30 zł.

5.   Porządek wizyty duszpasterskiej na ten tydzień: W poniedziałek od 15.00 Jakubowice Chałupki – ks. Andrzej i również od 15.00 ul. Szkolna i Zakościelna ks. Grzegorz; we wtorek od godz. 15.00 ul. Pińczowska – ks. Andrzej i ks. Grzegorz; w środę od 15.00 ul. Moniuszki i Piłsudskiego – ks. Andrzej i ks. Grzegorz; w czwartek od godz. 15.00 ul. Kościuszki – ks. Andrzej i ks. Grzegorz; w piątek od godz. 15.00 ulice: Stawisko. Pocztowa, Garbarska, Skalmierska i Głowackiego – ks. Andrzej i ks. Grzegorz; w sobotę od. Godz. 9.00 pl. Partyzantów – ks. Andrzej i ks. Grzegorz.

6.      Dziękujemy za składane ofiary na ołtarz i obraz MB Różańcowej.

7.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.

8.      Dziękujemy za posprzątanie kościoła w tym tygodniu mieszkańcom Niewiatrowic od Pana Mirosława Sarackiego do Pana Władysława Podsiadłego 150 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców Pierocic z domów od nr 1 do 19.

9.  Jubilatom, przybyłym na święta Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.