Ogłoszenia Duszpasterskie – IV niedziela zwykła 2022

1.  Czwarta niedziela zwykła. Już za kilka dni znikną z naszego kościoła dekoracje bożonarodzeniowe i ucichną kolędy. Za ponad miesiąc rozpoczniemy przygotowanie do świąt Wielkanocnych przez post, modlitwę i jałmużnę. Przed nami jeszcze święto Ofiarowania Pańskiego, zwane powszechnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Dlatego w tym dniu przynosimy świece zwane gromnicami, aby je poświęcić i prosić Maryję naszą Matkę o okrycie płaszczem matczynej opieki w tych bardzo burzliwych czasach. Msze Święte w środę 2 lutego o godz. 8:00, 10:00 i 17:00. Na Mszę Świętą o godz. 17.00 zapraszamy Dzieci z klas III wraz z Rodzicami. Poświęcimy i wręczymy Dzieciom modlitewniki. W tym dniu modlitwami i ofiarami na tacę wyrażamy wdzięczność Zakonom Klauzurowym z terenu naszej diecezji za ich ustawiczną modlitwę i ofiarę z życia dla nas, dla naszego uświęcenia i zbawienia.

2.   Gratulujemy i cieszymy się z wygranego meczu naszych Ministrantów z Ministrantami z parafii Stojewsko. To kolejny wygrany mecz.

3.   W czwartek 3 lutego na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chcących pomóc posprzątać dekoracje bożonarodzeniowe i szopkę. Mamy wielką nadzieję, że grono pomagających się powiększy o nowe osoby.

4.    W piątek 4 lutego o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego dla młodzieży. W kolejny piątek spotkanie Kręgu Biblijnego dla starszych.

5.    W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy Apostolat Margaretek na czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem od godz. 16.00. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 5 lutego od godz. 8.00.

6.      W lipcu bieżącego roku w dniach od 16 do 23 organizujemy dekanalną pielgrzymkę do Maryjnych Sanktuariów Europy. Gdyby ktoś był zainteresowany, bardzo prosimy, by zapoznał się z programem. Wpłaty zgodnie z harmonogramem podanym na ulotkach.  

7.      W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie z Kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.

8.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo ze Stawiska 100 zł, z Młodego Orła 200 zł, z ul. Zakościelnej 100 zł.

9.      W tym tygodniu w liturii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 31 stycznia wspomnienie obowiązkowe św. Jana Bosko, prezbitera

v  w środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej

v  w sobotę 5 lutego wspomnienie obowiązkowe św. Agaty, dziewicy i męczennicy

10.  Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Niewiatrowic od Pani Leszczyńskiej do Pani Sarackiej oraz ofiarę na kwiaty 180 zł. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Niewiatrowic od Pana Mirosława Sarackiego do Pana Władysława Podsiadło.

11.  Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.