Ogłoszenia Duszpasterskie – IV niedziela zwykła 2021

1.      Czwarta niedziela zwykła. Zakończyliśmy nasze kolędowanie. Naszą świątynię odwiedziło w tym czasie ok 500 osób, co stanowi 20 % wszystkich parafian. Trochę sytuacja lepiej wygląda, jeśli chodzi o rodziny czy ich reprezentantów, którzy przyszli, by modlić się o błogosławieństwo. Rodzin bądź przedstawicieli było ok 340, co stanowi 42 % wszystkich rodzin w parafii. Czy wszystko można usprawiedliwić pandemią?

2.      We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Zapraszamy z gromnicami. Na Mszę Świętą o godz. 17.00 zapraszamy Dzieci z klas III SP wraz z Rodzicami. Poświecimy książeczki do nabożeństw.

3.      W środę na godz. 9.00 zapraszamy osoby chętne do sprzątania dekoracji bożonarodzeniowych i rozbierania choinek. 

4.      Dziękujemy za wsparcie dla mieszkańców Chorwacji. Zebraliśmy 1673 zł 14 gr. 

5.      W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną Mszą Świętą. Nie odwiedzamy jeszcze Chorych, chyba, że ktoś bardzo sobie tego życzy, wówczas prosimy takie osoby zgłosić telefonicznie bądź w zakrystii.

6.      Dziękujemy z całego serca za ofiary złożone na renowację obrazu Matki Bożej Działoszyckiej i inne prace w naszej parafii przy okazji spotkań kolędowych w naszej świątyni: z Działoszyc. W sumie w czasie naszych kolędowych spotkań (w tym są ofiary składane indywidualnie) zostało przekazane 31 993 zł.

7.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

8.      Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulicy Piłsudskiego oraz ofiarę na kwiaty 240 zł. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy Mieszkańców pl. Partyzantów i ul. Moniuszki

9.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

·         we wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej

·         w piątek 5 lutego wspomnienie obowiązkowe św. Agaty, dziewicy i męczennicy

·         w sobotę 6 lutego wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

10.  Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.