Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare! – 2021

1.     Laetare! Radujcie się! Radujcie się w Panu, który daje zbawienie, uszczęśliwia, uwalnia, daje nowe życie. Rekolekcje to wielka nadzieja dla wszystkich. Przy odrobinie zaangażowania może się wiele zmienić w moim życiu. Wystarczy przyjść i otworzyć serce oraz umysł. Zróbmy wszystko, by nie stracić danej nam szansy. Ogarnijmy serdeczną modlitwą Ojca Misjonarza Zygmunta Tokarza. Prośmy Ducha Świętego, by jego słowa były ogniem wypalającym nasze wady, miodem i oliwą gojącymi nasze rany, miłością burzącą wszelkie podziały i niezgodę.

2.    W poniedziałek 15 marca od godz. 10.00 odwiedzimy Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną. Chętnych zgłaszamy w zakrystii bądź telefonicznie. Również w poniedziałek o godz. 20.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Pójdziemy trasą procesji Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w tym przejmującym nabożeństwie.

3.      W piątek wypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Uroczystość znosi post. Wszyscy, którzy chcą uczcić św. Józefa zachowując post, mogą to uczynić.

4.      Już dzisiaj prosimy Koła Gospodyń Wiejskich o przygotowanie palm na Niedzielę Palmową. Planujemy procesję z przed synagogi do naszej świątyni.

5.      Modlitwa, post i jałmużna. Te trzy postawy są nieodłącznie związane ze sobą. Z pewnością w tym okresie więcej jest w naszej codzienności modlitwy. Wielu rzeczy odmówiliśmy sobie, by w ten sposób pościć. Warto pomyśleć również o jałmużnie. W kaplicy św. Anny możemy składać produkty spożywcze, chemię, konserwy dla tych, którzy znaleźli w trudniejszej sytuacji niż my. Podzielimy się tym co zbierzemy w Wielką Sobotę.

6.   Dziękujemy z całego serca za ofiary złożone na renowację ołtarza Matki Bożej Działoszyckiej i inne prace w naszej parafii. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego z ul. Kościuszki 165 zł. Dziękujemy za składkę z Januszowic 380 zł oraz z ul. Kościuszki 165 zł na wywóz odpadów komunalnych z naszego cmentarza.

7.      W dniach od 15 do 17 marca Zakład Kominiarski odwiedzi miejscowości naszej parafii z Gminy Działoszyce.

8.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

9.     Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulicy Kościuszki oraz za ofiarę na kwiaty 240 zł. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy Mieszkańców Chmielowa od Rodziny Skórów do Rodziny Wnęków.

10. Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.