Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 2022 – LAETARE!

1.      Czwarta Niedziela Wielkiego Postu zaprasza nas na spotkanie z Bogiem bogatym w miłosierdzie. Dopóki chodzimy po ziemi otwarta jest dla nas na oścież brama miłosierdzia. Bóg się nie gorszy naszym upadkiem i wychodzi naprzeciw wszelkim nieszczęściom grzechu, ale boleje nad naszym uporem i zatwardziałością serca. Ta prawda jest źródłem największej radości, nadziei dla smutnego świata.

2.      Gratulujemy udziału w rekolekcjach i Dekanalnej Drodze Krzyżowej. Ufamy, że te wydarzenia zaowocują naszym nawróceniem i przylgnięciem całym sercem do Boga.

3.      Nie ustajemy w modlitwie o pokój na Ukrainie. Zapraszamy do naszej świątyni na różaniec o godz. 20.00 (od poniedziałku do soboty oprócz środy). W ten sposób odpowiadamy na usilną prośbę Maryi w czasie objawień w Fatimie, by się modlić na różańcu w intencji pokoju. Wierzymy, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

4.      W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Chorych i Osoby Starsze ze świąteczną posługą sakramentalną odwiedzimy 1 kwietnia w piątek od godz. 8.00.

5.      W tym tygodniu procesja różańcowa przez Jakubowice. Rozpoczniemy o godz. 17.30 w kościele i pójdziemy ul. Pińczowską aż do figury Niepokalanie Poczętej Maryi naprzeciwko Państwa Rusnaków. Zapraszamy mieszkańców Jakubowic oraz parafian, którzy przejęci są zbawieniem wszystkich bez wyjątku.

6.      Działa już fotowoltaika. Nie ma jeszcze licznika dwukierunkowego, ale mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się wszystko uruchomić.

7.      W piątek 1 kwietnia o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego dla młodzieży.

8.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z Jastrzębnik 500 zł, z Jakubowic pod Łabędziem 300 zł. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego: z Dziekanowic – 980 zł, z Jastrzębnik – 150 zł, ze Słupowa – 310 zł, z Niewiatrowic – 300 zł, z Ksawerowa – 50 zł, z Młodego Orła blok nr 1 – 150 zł, blok nr 2 – 135 zł, z ul. Moniuszki – 150 zł.

9.      Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Młodego Orła oraz ofiarę na kwiaty z bloku nr 1 – 150 zł, z bloku nr 2 – 135 zł. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców ulic Pińczowskiej i Adrianowicza.

10.  Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.