Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu 2020 – Laetare!!!

 

1.       Czwarta Niedziela Wielkiego Postu – Laetare wzywa do radości. Trudno się jednak cieszyć, gdy wokół niepewność, a śmierć zagląda nam do okien. O inną radość tu jednak chodzi. Radość z daru zbawienia wysłużonego przez Pana Jezusa. Świadomość odkupienia – otwartego nieba jest dla nas pociechą i nadzieją. Na stronie internetowej zamieszczamy również kazania niedzielne. Zachęcamy do refleksji.

2.       Zachęcamy do nawiedzania naszej świątyni w ciągu tygodnia. Kościół będzie otwarty codziennie od 6.30 do 17.30. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy przed Cudownym Obrazem Pani Działoszyckiej i Królowej Różańca Świętego. Bardzo prosimy Róże Różańcowe naszej parafii, by szturmowały niebo prosząc o ocalenie dla wszystkich. Codziennie w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej od godz. 15.00 do godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy śpiewem suplikacji. Zapraszamy do indywidualnej Adoracji Jezusa obecnego pośród nas. Wszystkich otaczamy modlitwą i oferujemy chęć niesienia pomocy potrzebującym.

3.      Dzisiaj zagrały już organy. Na ten moment działają w 90 %. Jeszcze brakuje kilku piszczałek. Mam nadzieję, że do świąt wielkanocnych wszystko będzie już w komplecie.

4.      Z powodu odwołanych Misji mamy problem z odprawieniem intencji mszalnych. Nie mamy ich gdzie przełożyć, ponieważ kalendarz na ten rok jest praktycznie zapełniony. Jedyne co możemy na ten moment zrobić, to skumulować te intencje w intencje zbiorowe.

5.      Z soboty na niedzielę (28/29 marca) zmieniamy czas z zimowego na letni (przesuwamy zegary o godzinę do przodu).

6.      Spowiedź wielkanocną planujemy na 4 kwietnia w sobotę przed Niedzielą Palmową. Szczegóły za tydzień.

7.      Chorych i osoby starsze z posługą sakramentalną odwiedzimy 6 kwietnia w Wielki Poniedziałek, ale tylko tych, którzy wyraźnie sobie tego życzą. W sytuacji zagrożenia życia przyjeżdżamy o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy zatelefonować.

8.      W każdą niedzielę o godz. 17.00 w salce na plebani odbywają się spotkania grupy AA.

9.       Dziękujemy za składane ofiary na remont organów oraz zegar: Danuta Łuczyk z Młodego Orła 150 zł, Mieczysława Cyra z Dziekanowic 200 zł, Anonimowo z Chmielowa 200 zł, z Młodego Orła 200 zł, z ul. Piłsudskiego 100 zł.

10.   Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: z Jakubowic 833 zł, z Jazdowic 240 zł.

11.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa na stoliku w kaplicy św. Anny.

12.   W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

v  w środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

13.   Jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa       i zdrowia.