Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna 2022

1.      Czwarta niedziela wielkanocna rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Potrzebujemy świętych kapłanów, święte siostry zakonne, dlatego trzeba się nieustannie modlić. Kapłaństwo jest darem, który można wymodlić. Cieszymy się, że z naszej parafii jest w seminarium kleryk Paweł, ale mamy nadzieję, że z tej dużej grupy ministrantów powoła Pan Bóg jeszcze kogoś.

2.      W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Otoczymy modlitwą powołanych do kapłaństwa, ale również udzielimy materialnego wsparcia naszemu seminarium duchownemu, kształcącemu nowe pokolenia kapłańskie.    

3.      W piątek 13 maja o godz. 19:30 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozważania poprowadzi ks. Grzegorz Szlenk. Bardzo prosimy Koło Gospodyń Wiejskich z Jakubowic o przystrojenie i niesienie w czasie procesji figury Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie wszystkich parafian.

4.      W sobotę 14 maja na godz. 8:30 zapraszam osoby chętne do segregacji śmieci na cmentarzu.

5.      Chcemy w tym miesiącu otulić modlitwą wszystkich pracujących na roli. Dzisiaj o godz. 14:00 poświęcenie pól z Mszą Świętą o dobre urodzaje w Niewiatrowicach i Januszowicach. Za tydzień o godz. 14:00 w Jakubowicach i Wymysłowie, a o godz. 17:15 w Jastrzębnikach i Ksawerowie.                                                                                                                                                                                                                                                                     

6.       Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła: anonimowo z Jakubowic 200 zł i 100 zł, z Dziekanowic 2 x 50 zł, z Chmielowa 2 x 100 zł, z Pierocic 200 zł.

7.      Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulicy Ogrodowej oraz ofiarę na kwiaty 280 zł. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców ulic Krakowskiej i Krasickiego.

8.      W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

ü  w poniedziałek 9 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski

ü  w sobotę 14 maja święto św. Macieja, Apostoła

9.    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia