Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna 2021

1.      IV niedziela wielkanocna rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Z roku na rok zaczyna brakować kapłanów, świętych kapłanów. Jeszcze dwadzieścia lat temu naszemu seminarium pękało w szwach i trzeba było je rozbudowywać. Dzisiaj świeci pustkami. Na wszystkich rocznikach jest 26 kleryków. Trzeba nam się przejąć do głębi modlitwą o święte powołania. Jeśli nie będzie modlitwy, nie będzie kapłanów. Modlitwa w domach, w rodzinach za kapłanów i o kapłanów zmienia też nasze nastawienie do kapłaństwa. Tam, gdzie jest modlitwa za kapłanów, tam nie ma złego mówienia o kapłanach, tam się broni księży. Kiedyś naszła mnie taka refleksja, że większy grzech popełniają ci, którzy nie bronią kapłanów, niż ci, którzy ich szkalują, nie mając nic wspólnego ani z Bogiem, ani z Kościołem.

2.      W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Maryi naszej Matce i Królowej. Zapraszamy do okazania Jej czci i miłości przez udział w nabożeństwach majowych od poniedziałku do soboty o 16.40, w niedzielę o 15.20. Zachęcamy do modlitwy przy figurach w naszych miejscowościach. Niech radośnie rozbrzmiewa chwała Maryi, tym bardziej że tak bardzo potrzebujemy schronić się pod płaszczem jej Matczynej opieki.

3.      W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną odwiedzamy tylko na wyraźne życzenie. Chętnych zgłaszamy w zakrystii bądź telefonicznie.

4.      I tej niedzieli pragnę bardzo podziękować zarówno Panu Stefanowi Socha, jego pomocnikowi Szymonowi, Panom: Piotrowi Niedzielskiemu, Marcinowi Rusnakowi, Janowi Zachariaszowi za wykonanie ogrodzenia przy budynkach gospodarczych. Dziękuję również Pani Ewie Żabickiej za materiały, które sprzedała bez żadnego zysku dla siebie. Na ten rok plan z ogrodzeniem wykonany.

5.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła: anonimowo z ul. Krakowskiej 200 zł, z ul. Pińczowskiej 100 zł, Państwo Małgorzata i Łukasz Skóra z Będzina 200 zł.  

6.      Dziękujemy mieszkańcom Dziekanowic z domów od nr 60 do 85 za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę na kwiaty 140 zł. W przyszłą sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy serdecznie do podjęcia tego trudu mieszkańców Jakubowic z domów od nr 1 do 21.

7.      W czwartek 29 kwietnia w Liturgii Kościoła będziemy przeżywać św. św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

8.   Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.