Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna 2020

1.      Czwarta niedziela wielkanocna – Dobrego Pasterza. Modlimy się dziś o liczne, święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, ale nade wszystko o świętych kałanów, by byli pasterzami gotowymi oddać swoje życie za powierzoną ich pieczy wspólnotę parafialną. Zapraszamy do udziału w nabożeństwa majowych tu w kościele od poniedziałku do soboty o 16.30 a w niedzielę o 15.30. Usilnie prosimy, by się modlić przy figurach w poszczególnych miejscowościach. Proponujemy, by była to godz. 19.00. Niech do nieba wzniesie się modlitwa o nasze uświęcenie i oddalenie pandemii koronawirusa.

2.      Od czwartku działa zegar na wieży kościelnej. Zegar wskazuje teraźniejszość, ale całą swoją mocą wyznacza nam przede wszystkim przyszłość. Uczy, że nie możemy stać w miejscu, ale nieustannie powinniśmy pielgrzymować w kierunku wieczności. Na początku chcemy wspólnie podziękować pomysłodawcy Panu Pawłowi Kamińskiemu, który był siłą napędową tego projektu. Pan Dawid Naprawca projekt wcielił w życie i poprowadził go od początku do końca. Oczywiście wizja została zrealizowana dzięki zaangażowaniu darczyńców tych internetowych, ale również bezpośrednio przekazujących środki. Zaangażowało się bardzo dużo osób. Byli to zarówno parafianie, jak i osoby wywodzące się z naszej parafii. Brakującą kwotę uzupełnił nasz rodak Pan Jerzy Kowenzowski za co mu jesteśmy bardzo wdzięczni. Pomimo tego, że przyszedł kryzys nie wycofał się z obietnicy. Wszystkim z całego serca dziękujemy za zaangażowanie i ufamy, że ten symboliczny zegar zmobilizuje nas do pozytywnego działania na rzecz miasta, parafii i gminy Działoszyce. Harmonia zegara niech się stanie nieustającym zaproszeniem do wprowadzenia chrześcijańskiej harmonii w naszą codzienność.

3.      W przyszłą niedzielę rozpoczniemy poświęcenia pól z Mszą Świętą w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości. O 14.00 w Pierocicach i Słupowie. O 17.30 w Szczotkowicach i Dziekanowicach. Przyjedziemy swoimi samochodami.

4.      W każdą niedzielę (do odwołania) transmisja internetowa Mszy Świętej o godz. 10.00 na kanale „You Tube”.

5.      Zachęcamy do nawiedzania naszej świątyni w ciągu tygodnia. Kościół jest otwarty codziennie. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy przed Cudownym Obrazem Pani Działoszyckiej i Królowej Różańca Świętego. Codziennie (oprócz niedziel i świąt) w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej od godz. 15.00 do godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy śpiewem suplikacji. Zapraszamy do indywidualnej Adoracji Jezusa obecnego pośród nas.

6.      Dziękujemy za składane ofiary na remont organów oraz zegar: Rubachowie z Pierocic 200 zł, Anonimowo z ul. Pińczowskiej 300 i 200 zł, z ul. Kościuszki 100 zł, z Dziekanowic 300 zł.

7.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

Ø  w poniedziałek 4 maja wspomnienie obowiązkowe św. Floriana, męczennika

Ø  w środę 6 maja święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, Apostołów

Ø  w czwartek 7 maja, święto NMP Matki Łaski Bożej

Ø  w piątek 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika głównego Patrona Polski

8.      Jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.