Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu

 

1.      Nasz adwent dobiega końca. Pojutrze wigilia. Spróbujmy ten dzień przeżyć inaczej. Oczywiście obowiązuje nas post. Nade wszystko zróbmy wszystko, by spojrzeć na siebie z miłością. Na pewno warto wyciągnąć rękę do zgody w kierunku braci i sióstr, do których czujemy jakąś niechęć czy urazę. Zapraszamy bardzo gorąco na Pasterkę o północy, by wraz z pasterzami ucieszyć się Bożym Narodzeniem. 25 i 26 grudnia w Uroczystość Bożego Narodzenia porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę (8.00, 10.00, 11.30 i 16.00). W drugi dzień świąt naszymi ofiarami na tacę wesprzemy KUL. Przez całe święta aż do 6 stycznia będziemy mogli odwiedzać żywą szopkę, która znajduje się w tym roku od południowej strony kościoła.

2.      Z całego serca dziękujemy za trud włożony w budowę szopki tu w kościele Panom: Andrzejowi Kołpakowi, Leszkowi Kwiatkowskiemu, Rafałowi Sobocie, Januszowi Wójcikowi, Janowi Zachariaszowi. Dziękuję za każdy dopracowany detal. Też mnóstwo, czasu i energii. Dziękuję wszystkim, którzy udekorowali kościół na święta Bożego Narodzenia. Przyszło naprawdę niespodziewanie dużo osób, aż trudno było dla wszystkich znaleźć pracę. Dziękuję Bardzo Państwu Krzysztofowi i Wiesławie Sady za materiały konieczne do montażu szopki. Wyszło naprawdę tego dużo. Dziękuję wszystkim osobom, które ofiarowały choinki ze swoich ogródków. Jeśli kogoś pominąłem to bardzo przepraszam.

3.      Dziękujemy za składane ofiary na ołtarz i obraz MB Różańcowej.

4.      Możemy podziwiać, a nade wszystko modlić się przed obrazem MB Różańcowej. Na początek dnia przed Mszą Świętą poranną będziemy obraz uroczyście odsłaniać, a na koniec dnia po Mszy Świętej wieczornej zasłaniać. W czasie Pasterki odprawię Mszę Świętą w intencji wszystkich ofiarodawców. Chcę w ten sposób podziękować za Waszą ofiarność, za Wasze dobre i hojne serca i ręce.

5.       W piątek 27 grudnia o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce na plebani.

6.       W ramach dekanatu jesienią przyszłego roku organizujemy ośmiodniową pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii.

7.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa jest na stoliku w kaplicy św. Anny.

8.       Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Jakubowic Chałupki oraz za ofiarę na kościół 190 zł. W poniedziałek na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Januszowic, natomiast w sobotę na godzinę 8.00 zapraszam mieszkańców Jastrzębnik i Ksawerowa.

9.       W tym Tygodniu w liturgii wspominamy:

ü  w środę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia

ü  w czwartek 26 grudnia święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika

ü  w piątek 27 grudnia święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

ü  w sobotę 28 grudnia święto świętych Młodzianków, Męczenników

10.   Jubilatom, przybyłym na święta Gościom i wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.