Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu 2021

1.      Czwarta Niedziela Adwentu wprowadza nas w klimat świąt Bożego Narodzenia. Już w piątek usłyszymy śpiew Aniołów zapraszający nas do betlejemskiej stajenki, by adorować Boże Dziecię. Najważniejsze ma się dokonać jednak w sercu. To tam mam się spotkać z Bogiem, który przychodzi, by mnie wyrwać z mroku moich niewierności, z mroku mojego upadku. Czy jednak pozwolę mu na to?

2.      W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie zachowujemy post. Czym jest post? To zdecydowanie więcej niż niejedzenie mięsa i niepicie alkoholu. Post jest nieodłącznie związany z miłosierdziem. Brak pokarmu ma nam odsłonić oczy, serce na brata i siostrę, którzy żyją obok mnie samotnie i są spragnieni naszej obecności, uśmiechu, życzliwego słowa a czasem gestu pojednania, wybaczenia sobie wszelkich urazów. Niech ten dzień do głębi będzie wyjątkowy ze względu na Chrystusa, który pragnie wnieść pokój w każdą ludzką relację.

3.      Mszą Pasterską o godz. 24.00 rozpoczniemy uroczyste świętowanie Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Pasterkę Parafian i Gości. Byłoby nam bardzo miło, gdyby swoją obecnością zaszczyciła nas nasza kapela. Po Pasterce zapraszamy wszystkich na parę chwil do żywej szopki, gdzie zaśpiewamy jeszcze kolędę. Ta wyjątkowa noc niech ze wszech miar będzie święta. Zarówno w pierwszy dzień świąt jak i drugi Msze Święte o 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00.

4.      Zanim ucieszymy się Bożym Narodzeniem przed nami jeszcze kilka dni przygotowań. Zapraszamy osoby, które nie przystąpiły do Sakramentu Pokuty i Pojednania, by to uczyniły. Posługujemy w konfesjonale codziennie pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Bardzo ubolewamy nad tym, że tak mało młodzieży i dzieci przystępuje do Komunii Świętej. Uczyńmy wszystko, by Jezus znalazł miejsce we wszystkich sercach.

5.      We wtorek 21 grudnia od godz. 8.00 odwiedzimy Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną. Bardzo prosimy o cierpliwe oczekiwanie.

6.      W poniedziałek na godz. 9.00 zapraszamy Panów do oprawienia choinek i ustawienia szopki. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy chętnych do dekorowania naszego kościoła. 

7.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo z Jakubowic pod Ksawerowem 400 zł, ze Słupowa 100 zł, z ul. Ogrodowej 100 zł, z ul. Piłsudskiego 200 zł, z Dziekanowic 100 zł, z Jakubowic 150 zł, z Zakościelnej 400 zł, z Młodego Orła 100 zł. Przy okazji roznoszonych opłatków z Niewiatrowic 1 600 zł, z Pierocic 3 880 zł, z Wymysłowa 240 zł, ze Słupowa 1 640 zł, z Januszowic 1165 zł, z Dziekanowic 4 120 zł, z Jazdowic 670 zł, z Chałupek 740 zł, od Rady Parafialnej 1 500 zł.   

8.      Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Jakubowic z domów od nr 22 do 31 oraz za ofiarę na kwiaty 390 zł. W czwartek na godz. 18.30 zapraszamy mieszkańców Jakubowic od Rodziny Rusanków do Rodziny Przęzaków.

9.      Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.