Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu

1.      Czwarta Niedziela Adwentu. Już w czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją w tym dniu obowiązuje post ścisły. Oprócz postu warto w tym dniu powstrzymać się nawet od najmniejszych uszczypliwości. Niech w naszych domach zagości wzajemna miłość wyrażająca się w pojednaniu. Może warto do wigilijnego stołu zaprosić osamotnionego sąsiada. Przychodzący do nas Jezus niech znajdzie schronienie w domu i sercu.

2.      Wielka radość i ulga, ponieważ powrócił do nas Obraz Matki Bożej Pani Działoszyckiej. Pozostałe elementy ołtarza są w pracowni konserwatorskiej. Tam będą czekać, aż zostanie odnowiona konstrukcja ołtarza. Natomiast są zrobione trzy plansze, które pokazują jak te elementy wyglądały przed renowacją, a jak wyglądają po. To wszystko można zobaczyć w kaplicy południowej.

3.      Dziękujemy za piękne choinki. Prawie wszystkie są darem serca Pani Haliny Skóra z Dziekanowic, jedna od Państwa Nowaków z Dziekanowic. Było jeszcze kilku chętnych, by ofiarować choinki, ale tylko tyle potrzebowaliśmy. Jeśli możliwe, to prosimy, by wstrzymać się z ich wycinką do przyszłego roku. Na pewno je wykorzystamy.

4.      Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli w oprawieniu choinek, ale również przy przycince drzew obok Kościoła: Marcinowi Rusnakowi, Janowi Zachariaszowi, Piotrowi Niedzielskiemu, Tomaszowi Sutorowi, Adamowi Kołton, Ryszardowi Skóra, Stanisławowi Zmarlakowi, Rafałowi Sobocie, Tomaszowi Kręcikowi, Januszowi Kołtonowi.

5.      Niestety musimy odwołać odwiedziny chorych. Nie chcemy nikogo narażać. W sytuacji zagrożenia życia bardzo prosimy dzwonić.

6.      We wtorek 22 grudnia od godz. 9.00 zapraszamy do przygotowania szopki przy ołtarzu. Natomiast od godz. 17.30 do strojenia choinek

7.      Od wigilii do 6 stycznia zapraszamy do odwiedzania żywej szopki, która znajduje się naprzeciw wieży kościelnej poza murami kościoła.

8.      W zakrystii można jeszcze nabyć świece wigilijne „Caritas”.

9.      Dziękujemy za ofiary złożone przy okazji rozprowadzanych opłatków na renowację obrazu Matki Bożej Działoszyckiej. Dziękujemy Radnym Parafialnym, którzy podjęli się tego niełatwego trudu i Wszystkim za życzliwość i hojność serca.

10.  W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

11.  Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Pierocic z domów od nr 56 do 76 oraz za ofiarę na kwiaty 180 zł. W środę na godz. 8.00 zapraszamy Mieszkańców Słupowa.

12.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

v  w sobotę 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

13.  Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.