Ogłoszenia Duszpasterskie – III niedziela zwykła 2022

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Zwykła 2022

1.      Trzecia niedziela zwykła. Łaska Boża sprawia, że to co dokuje się w sercu ludzkim jest niezwykłe. Ta niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii, które czytamy w naszych domach przemienia nas, uświęca. Może nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale tak się dzieje. Dlatego to nasze przychodzenie do parafialnej świątyni nie jest bez wpływu na codzienne decyzje i nasze postępowanie. Dlatego warto tu przychodzić, warto się modlić, warto czytać Pismo Święte.

2.      W piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za bardzo miłe, serdeczne, życzliwe przyjęcie nas w Waszych domach/mieszkaniach. Dziękujemy za składane ofiary, które sprawiły, że parafia nie ma długu. Szerzej na ten temat w rozliczeniu roku 2021.

3.      Z całego serca dziękujemy za pomoc w porządkowaniu skarpy wschodniej przy kościele. We wtorek pracowali: Dawid Bączek, Leszek Kwiatkowski, Piotr Niedzielski, Zbigniew Naprawca, Ryszard Skóra, Stefan Socha, Tomasz Sutor, Bogusław Włosowicz, Janusz Wójcik. W środę: Leszek Kwiatkowski, Stefan Socha, Tomasz Sutor, Janusz Wójcik, Jan Zachariasz. Tomaszowi Sutorowi dziękujemy za ciągnik z rębakiem, co zdecydowanie ułatwiło i przyspieszyło prace.

4.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: z ul. Krakowskiej, z ul. Ogrodowej, z ul. Kościuszki, z ulic Stawisko, Pocztowa i Krasickiego, z ulic Garbarskiej, Skalbmierskiej i Głowackiego, z ulic Szkolnej i Zakościelnej, z Młodego Orła. 

5.      W tym tygodniu w liturii Kościoła wspominamy:

v  w poniedziałek 24 stycznia wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

v  we wtorek 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

v  w środę 26 stycznia wspomnienie obowiązkowe świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów

v  w piątek 28 stycznia wspomnienie obowiązkowe św. Tomasza z Akwinu, prezbitera

6.      Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Jastrzębnik i Wymysłowa oraz ofiarę na kwiaty z Wymysłowa 80 zł, z Jastrzębnik 160 zł. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Niewiatrowic od Pani Leszczyńskiej do Pani Sarackiej.

7.      Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.