Ogłoszenia Duszpasterskie – III niedziela zwykła 2021

1.      Trzecia niedziela zwykła. Powoli dobiegają końca spotkania kolędowe w naszej świątyni. Pewnie ta forma ma swoich zwolenników i przeciwników. Wybór takiego a nie innego sposobu wspólnych spotkań, a przede wszystkim modlitwy o błogosławieństwo dla naszych rodzin okazał się koniecznością czasu. Miejmy nadzieję, że ten rok przyniesie ze sobą powrót do normalności. W drugą niedzielę lutego przedstawię przychody i wydatki parafii za rok 2020.

2.      Ofiarami do puszek przed kościołem wesprzemy dzisiaj poszkodowanych w trzęsieniu ziemi mieszkańców Chorwacji.

3.      W tym tygodniu z racji Wizyty Duszpasterskiej zapraszamy na Msze Święte do naszej świątyni o godz. 17.00: w poniedziałek Mieszkańców ulic: pl. Partyzantów, Moniuszki, Garbarska, we wtorek Mieszkańców ulic: Piłsudskiego, Stawisko, Pocztowa, w środę Mieszkańców ulic: Ogrodowa, Krakowska, Krasickiego, w czwartek Mieszkańców ulic: Kościuszki, Skalbmierska, Głowackiego.

4.      Dziękujemy z całego serca za ofiary złożone na renowację obrazu Matki Bożej Działoszyckiej i inne prace w naszej parafii przy okazji spotkań kolędowych w naszej świątyni.

5.      Odwołujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Europy. Organizator pielgrzymki zwrócił nam już połowę zaliczki. Drugą połowę zwróci w kwietniu. Od przyszłej niedzieli zapraszam osoby, które się zapisały po odbiór pieniędzy.

6.      W każdą niedzielę o godz. 15.00 w salce na plebanii spotkanie grupy AA.

7.      Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulic Szkolnej i Zakościelnej i ofiarę na kwiaty 220 zł. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy Mieszkańców ulicy Piłsudskiego

8.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

·         w poniedziałek 25 stycznia święto nawrócenia św. Pawła Apostoła

·         we wtorek 26 stycznia wspomnienie obowiązkowe świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów

·         w środę 27 stycznia wspomnienie obowiązkowe bł. Jerzego Matulewicza, biskupa

·         w czwartek 28 stycznia wspomnienie obowiązkowe św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

9.      Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.