Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela zwykła 2020

1.      Trzecia niedziela okresu zwykłego ustanowiona przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. W centrum świątyni znajduje się dzisiaj Ewangeliarz uroczyście przenoszony na ambonę, by proklamować Słowo Boże. Zapraszamy dzisiaj na godzinę 15.00, by czytać Pismo Święte. Będziemy głośno czytać List św. Pawła Apostoła do Koryntian do godziny 15.45. W ten sposób chcemy się otworzyć na Źródło Życia, którym jest Słowo Boga.

2.      Dobiegła końca wizyta duszpasterska. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za miłe, gościnne przyjęcie w waszych domach. Przyjęło nas ok 90 procent rodzin. Parafię zamieszkuje ok 2000 osób. 

3.      W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 8.30 odwiedzimy Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną.

4.      Przyszła niedziela to święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu ofiarami na tace wesprzemy klasztory klauzurowe naszej diecezji. Na każdej Mszy Świętej poświęcimy Gromnice – znak obecności Chrystusa i Jego Matki w naszych domach. Natomiast podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 poświecimy również książeczki do nabożeństw dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

5.      Spotkanie z osobami, które potrzebują wsparcia w kwestii związanej z chorobą alkoholową 2 lutego o godz. 18.00 w salce na plebani. Proszę się nie obwiać i nie wstydzić. Alkoholizm jest chorobą i to bardzo ciężką, którą można i należy leczyć.

6.      W niedzielę 9 lutego po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie z Kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.

7.      Dziękujemy za składane ofiary na ołtarz i obraz MB Różańcowej oraz zegar.

8.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa na stoliku w kaplicy św. Anny.

9.       Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Pierocic z domów od nr 20 do 36 oraz za ofiarę na kościół 210 zł. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców Pierocic z domów od nr 37 do 55.

10.   W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

ü  w poniedziałek 27 stycznia wspomnienie obowiązkowe bł. Jerzego Matulewicza, biskupa

ü  we wtorek 28 stycznia wspomnienie obowiązkowe św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

ü  w piątek 31stycznia wspomnienie obowiązkowe św. Jana Bosko, kapłana

11.   Jubilatom, solenizantom, obchodzącym w minionym tygodniu swoje święto Babciom i Dziadziusiom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.