Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu

 

1.     Święte rekolekcje parafialne to czas, w którym mamy okazję dotknąć świętości. Przez: dobrą spowiedź, nauki rekolekcyjne, naszą osobistą modlitwę. Chcemy dziękować Panu Bogu za Jego dzieło i siewcę Bożego słowa o – księdza Artura. Dziękujemy też wszystkim, którzy skorzystali z daru Bożej łaski.

2.     W najbliższą środę o godz. 18:00 wracamy na szlak pokutnych procesji różańcowych. Rozpoczynamy od Niewiatrowic – od strony Działoszyc.

3.     Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

– w piątki Drogi Krzyżowe – o 15.30 dla dzieci, o 16.30 dla młodzieży
i dorosłych;

– w niedziele o godzinie 15.30 – Gorzkie Żale z kazaniem.

4.     Zapraszamy na VIII Nocną, a zarazem Dekanalną Drogę Krzyżowe ze Skalbmierza do Kazimierzy Małej, w której znajduje się Krzyż Miłosierdzia wzorowany na tym
z Giewontu. W tym roku prowadzona będzie przez Rycerzy św. Jana Pawła II.
Zapisy w zakrystii, szczegóły w gablocie.

5.     Możemy już nabywać baranki wielkanocne Caritas w cenie od 8 zł.

6.     Ze względu na przeszkody w harmonogramie ks. biskupa, jego decyzją  sakrament bierzmowania zostaje przeniesiony z 24 na 26 maja o godz. 16:00.

7.     Wyjazd na XXIII czuwanie rolników diecezji kieleckiej na Jasnej Górze z 4 na 5 marca spod studni ok godz. 13:30, powrót nad ranem.

8.     Bardzo dziękujemy za każdą ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Bardzo prosimy
o zaangażowanie się w tę sprawę sołtysów naszych wiosek.

9.     Tradycją wielkopostną naszej parafii była kwesta na rzecz hospicjum w Miechowie. Chwalebną rzeczą jest kontynuować dobre tradycje. Dlatego też kwesta odbędzie się
w przyszłą niedzielę 10 marca po Mszach Świętych. Zaangażujmy serca – kto wie czy ktoś z naszych bliskich, a może my sami będziemy potrzebować tak ważnego miejsca, jak hospicjum.

10.  Bardzo dziękujemy za posprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego
250 zł mieszkańcom ulicy Piłsudskiego. W najbliższy piątek na godzinę 18.30 zapraszamy mieszkańców Pl. Partyzantów i ul. Moniuszki.

11.  Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa
i zdrowia.