Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu 2022

1.      Trzecia niedziela wielkiego postu ze wszech miar zaprasza nas do nawrócenia. Dzisiaj mamy dla siebie wielką szansę zmienić swoje życie i przybliżyć się do Boga. Mają nam w tym dopomóc rekolekcje, którym przewodzi ks. dr hab. Tomasz Siemieniec, a tak naprawdę jest on narzędziem Ducha Świętego. Nic nie jest przypadkowe. To Bóg sam wybrał ks. Tomasza, by stał się on pomostem pomiędzy ziemią i niebem. Jeśli chcemy coś wyjątkowego dla siebie zrobić, to nie może nas w te święte dni tu zabraknąć. Wybór jest wolny. Znów pomiędzy szczęściem i nieszczęściem, życiem i śmiercią.

2.      Pięknym wydarzeniem naszych rekolekcji jest Dekanalna Droga Krzyżowa z Działoszyc do Stradowa (ok 11 kilometrów). Chcemy iść za Jezusem niosąc swoje krzyże. Modlitwa i ofiara z życia to najpiękniejsza i najcenniejsza rzecz, którą możemy dla siebie i innych uczynić. Wyruszamy o godz. 17.00 z naszego kościoła. Powrót autokarami ok godz. 22.00.

3.      Dziękujemy za pierwsze dary składane dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia.

4.      Miechowskie Hospicjum jest bardzo wdzięczne za hojną ofiarę. Udało się zebrać 5 348 zł, 16 gr. To więcej niż w poprzednie lata. Jesteśmy również bardzo wdzięczni wolontariuszom z naszej parafii, którzy przeprowadzili zbiórkę.

5.      Nie ustajemy w modlitwie o pokój na Ukrainie. Zapraszamy do naszej świątyni na różaniec o godz. 20.00. Modląc się i składając ofiarę możemy więcej zrobić niż oddział wojska. Wystarczy wiara jak ziarnko gorczycy.

6.      W tym tygodniu procesja różańcowa przez Dziekanowice. Rozpoczniemy o godz. 18.00 przy pierwszym domu od strony Bronocic i pójdziemy główną ulicą Dziekanowic, by zakończyć procesję przy świetlicy. Zapraszamy mieszkańców Dziekanowic oraz parafian, którzy przejęci są zbawieniem wszystkich bez wyjątku.

7.      Została już prawie wykonana instalacja fotowoltaiczna. Jeszcze trzeba tylko dopracować parę szczegółów. Przy tej okazji pojawiła się konieczność przebudowy tablicy głównej zasilającej.

8.      W piątek 25 marca o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego dla starszych.

9.      Odwołując się do przykazania miłości apelujemy w kwestii składowania i segregacji odpadów na cmentarzu. Przez ilość zniczy, sztucznych kwiatów, wieńców na pogrzebach pomagamy naszym zmarłym, czy raczej im szkodzimy? Niech nie zabraknie logicznego myślenia i wyobraźni miłosierdzia.

10.  Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła: anonimowo 500 zł. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego: z Pierocic 400 zł, z Jakubowic 1270 zł.

11.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

Ø  w piątek 25 marca uroczystość zwiastowania NMP

12.  Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom Szczotkowic oraz ofiarę na kwiaty 170 zł. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców Młodego Orła (oba bloki).

13.  Jubilatom, Solenizantom, Gościom oraz Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.