Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu 2020

1.       Moi Kochani wszyscy z ogromnym przejęciem przyjmują rozporządzenia Rządu w sprawie walki z pandemią koronawirusa. W naszych zwyczajnych działaniach pojawiła się niepewność i lęk o dzień jutrzejszy. Jako Chrześcijanie musimy spojrzeć na tę sytuacje w kontekście wiary. Koronawirus, który zbiera śmiertelne żniwo jest z pewnością znakiem dla dumnego ze swoich osiągnięć współczesnego człowieka. Po raz kolejny musimy z pokorą przyznać, że nie wszystko od nas zależy, że niewiele od nas zależy, że nic od nas nie zależy. Koronawirus jest głośnym wołaniem o nasze nawrócenie, o nasz powrót do Boga, w Którego rękach jest życie i śmierć, nasze zdrowie bądź jego brak.

W trosce o zdrowie i życie odwołujemy Misje Parafialne i przesuwamy ich termin na początek czerwca tego roku o ile sytuacja z koronawirusem się unormuje. Na ten moment zachęcamy wszystkich, do gorącej, ufnej modlitwy w zaciszu naszych domów i mieszkań. Bierzmy do ręki różaniec i módlmy się o nasze i świata ocalenie. W sposób szczególny módlmy się o dar wiary, bo wszystko jest możliwe tylko dla tego, kto wierzy.

Ksiądz Biskup Jan Piotrowski wydał komunikat o dyspensie od obowiązku uczestniczenia we Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych:

a) osobom starszym,

b) dzieciom i młodzieży szkolnej oraz osobom dorosłym, którzy sprawują nad nimi pieczę,

c) osobom z objawami infekcji,

d) osobom, które czują obawę przed zarażeniem,

Oznacza to, że takie osoby nie popełniają grzechu, jeśli nie przyjdą w niedzielę na Mszę Świętą. Zachęcamy, by uczestniczyć we Mszach Świętych transmitowanych w telewizji, czy przez radio. Zachęcamy by zachować zdrowy rozsądek w kontaktach społecznych. Zachowujmy się odpowiedzialnie, tak by nie narażać innych na zarażenie się śmiercionośnym wirusem.

2.      W tej chwili to z pewnością mało istotne, ale tak tylko informacyjnie przekazujemy, że przez cały ten tydzień trwały i będą trwały w najbliższym tygodniu intensywne prace przy organach. Na dobrą sprawę mogłyby grać już dzisiaj, ale wymagają jeszcze strojenia.

3.      Z całego serca dziękujemy Panom: Piotrowi Niedzielskiemu, Janowi Zachariaszowi, Leszkowi Kwiatkowskiemu za pomoc w przygotowaniu miejsca pod Krzyż na naszym cmentarzu, jak również za pomoc w uporządkowaniu terenu na plebani od strony ośrodka zdrowia.

4.      Dziękujemy za bardzo konkretne wsparcie rodziny z Iżykowic, która w pożarze straciła cały dorobek życia.        W sumie zebraliśmy 4017 zł. Dziękujemy Wolontariuszom, którzy bardzo chętnie zaangażowali się w tę zbiórkę

5.      W każdą niedzielę o godz. 17.00 w salce na plebani odbywają się spotkania grupy AA.

6.      Odwołujemy Dekanalną Drogę Krzyżową, która była zaplanowana na przyszłą niedzielę.

7.       Dziękujemy za składane ofiary na remont organów oraz zegar.

8.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” wiele ciekawych artykułów. Prasa na stoliku w kaplicy św. Anny.

9.       W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

v  w czwartek 19 marca Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

10.   Odwołujemy również cotygodniowe sprzątanie kościoła. Powrócimy do tej praktyki, jak zniknie zagrożenie epidemicznego.

11.   Jubilatom, solenizantom oraz wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa       i zdrowia.