Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna 2022

1.      Trzecia niedziela wielkanocna rozpoczyna miesiąc maj. Z ufną wiarą chcemy modlić się przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. Tak jak maj rozkwita drzewami, krzewami, kwiatami, tak Maryja rozkwita dla nas oceanem łask, które uprasza u Swojego Syna Jezusa Chrystusa. Zapraszamy więc z całego serca na nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o 16:30, w niedzielę i święta o 15:15.

2.      We wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski i święto Konstytucji 3 maja. Msze Święte o 8:00, 10:00, 11:30 i 16:00. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 10:00 w intencji Ojczyzny oraz Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Działoszyce. Intencje zamówił Pan Burmistrz Stanisław Porada.

3.      W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy Apostolat Margaretka na czuwanie modlitewne o godz. 16:00. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Chorych i Osoby Starsze z posługą sakramentalną odwiedzimy w pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:00.

4.      W ostatnią niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego wsparliśmy dzieła charytatywne Caritas Diecezji Kieleckiej. Do puszek przy kościele zebraliśmy 1737 zł. Z całego serca dziękujemy.

5.      Gratulujemy Ministrantom wygranego meczu z Ministrantami parafii Kroczyce.

6.      Dziękujemy Pani Helence Matyjas za urządzenie skarpy przy parkingu w stronę wikariatu, jak również w zagospodarowaniu skarpy przy plebani. Dziękujemy również Panu Andrzejowi Kołpakowi za dbanie o kwiaty wzdłuż ogrodzenia na placu przy szopce.

7.       W środę o godz. 18:00 procesja Różańcowa w Niewiatrowicach. Rozpoczniemy od pierwszego domu od strony Działoszyc i pójdziemy do końca miejscowości wzdłuż głównej drogi. Gdyby w procesji uczestniczył strażak, to prosimy o pomoc w zabezpieczeniu spokojnego przejścia.

8.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła: anonimowo 100 zł, anonimowo z Pierocic 200 zł.

9.       Z całego serca dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni mieszkańcom ulic Stawisko, Pocztowej i Garbarskiej oraz ofiarę na kwiaty 100 zł. W piątek na godz. 18:30 zapraszamy mieszkańców ulicy Ogrodowej.

10.   W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

ü  w poniedziałek 2 maja wspomnienie obowiązkowe św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

ü  we wtorek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski

ü  w środę 4 maja wspomnienie obowiązkowe św. Floriana, męczennika

ü  w piątek 6 maja święto świętych Filipa i Jakuba, Apostołów

ü  w sobotę 7 maja święto NMP, Matki Łaski Bożej

11.   Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia

 

Komunikat Biskupa Kieleckiego na XIV Tydzień Biblijny

Drodzy Diecezjanie,

przeżywając XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem są słowa „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”, wczytujemy się w dar objawienia słowa Bożego, które zawsze zwiastuje wiosnę duchowej odnowy. Niech słowo Boże pomaga nam odkrywać prawdę, że Bóg jest miłością, która objawia się w Jezusie Chrystusie, naszym Panu i Odkupicielu.

 

Z darem Pasterskiego Błogosławieństwa

    Wasz Biskup

  † Jan Piotrowski