Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna 2021

1.      III niedziela wielkanocna koncentruje naszą uwagę na Biblii, która jest Księgą Życia, jest Słowem Boga do człowieka. Z różnych powodów niestety zapomnianą, czasem może nawet i pogardzaną. Słowo Boże zbawia, uświęca, przemienia nasze życie. Dlatego warto po Nie sięgać, by czytać i nawracać się. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny niech stanie się szczególną motywacją do zmiany naszego nastawienia i zdobycia dobrych nawyków, by karmić naszą duszę Słowami Świętej Księgi.

2.      Z całego serca dziękujemy za tacę gospodarczą ostatniej niedzieli, która wyniosła 1723 zł 73 gr. W przeciągu tygodnia doznałem szoku, bo otrzymałem dwie faktury rozliczeniowe za ogrzewanie w sumie na kwotę prawie 8 000 zł.

3.      Jeszcze raz z całego serca dziękujemy Panu Stefanowi Socha za wykonanie ogrodzenia pomiędzy ogrodem i podwórkiem na plebani, oraz za wymianę rynny przy wejściu do kaplicy św. Anny. Wszystko charytatywnie.

4.      Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła: anonimowo z ul. Kościuszki 500 zł, z ul. Skalbmierskiej 200 zł, Państwo Jabłońscy z Chmielowa 100 zł, Państwo Andrzej i Barbara Piotrowscy z ul. Krasickiego 100 zł, Państwo Łukasz i Joanna Szczepka z Pierocic 200 zł.

5.      Dziękujemy mieszkańcom Dziekanowic z domów od nr 21 do 53 za posprzątanie. W przyszłą sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy serdecznie do podjęcia tego trudu mieszkańców Dziekanowic od 60 do 85.

6.      W piątek 23 kwietnia w Liturgii Kościoła będziemy przeżywać Uroczystość ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. W każdą uroczystość jesteśmy zwolnieni z praktykowania postu.

7.      Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.